• 02145102
 • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15

تعمیر شارژر موبایل لنوو

 

یکی از مشکلاتی که ممکن است کاربران موبایل‌های لنوو – و البته سایر موبایل‌های موجود در بازار - با آن مواجه شوند، مشکل عدم شارژ گوشی است. عدم شارژ گوشی غالباً ربط به بخش سخت افزاری دستگاه دارد. از سویی ، این بخش سخت افزاری یا مرتبط به خود دستگاه است، یا مرتبط به شارژری است که مورد استفاده قرار می گیرد. در هر حال اگر شما نیز در طول روزهای اخیر شاهد مشکلاتی در بخش شارژ گوشی خود شده‌اید می توانید جهت رفع این مشکل و تعمیرات شارژ موبایل لنوو خود به نمایندگی رسمی لنوو مراجعه نمایید. کارشناسان ما در پارت تعمیر شارژر موبایل لنوو ضمن رفع اشکالات پیش آمده در این قطعه، اقداماتی جهت گردگیری مادربرد و فن دستگاه را نیز انجام می دهند تا دستگاه کیفیت نخستین خویش را بازیابد و بدل به محصولی سالم و بی عیب و نقص گردد. شایان ذکر است کلیه خدمات ارائه شده در این مرکز از جمله خدمات مرتبط با تعمیر شارژر موبایل لنوو مشمول گارانتی و ضمانت است.

 

شما می توانید همین الان با شماره 45102-021 نمایندگی لنوو تماس بگیرید.

 

 تعمیر شارژر موبایل لنوو

روش های تعمیر شارژر موبایل لنوو

برخی از روش های موجود جهت تعمیر شارژر موبایل لنوو نیازی به حضور در تعمیرگاه ندارند و شخص می تواند با اندک مهارتی آنها را بر روی دستگاه پیاده کند. اگر شما نیز متوجه بروز اختلالاتی در شارژ دستگاه خود شده‌اید، توصیه می‌شود پیش از مراجعه به مراکز رسمی تعمیر موبایل، روش‌های ارائه شده در بخش زیر را امتحان نمایید.

 

 

زدودن گرد و غبار

در تعمیر شارژر موبایل لنوو یکی دیگر از روش های موثر در تعمیر شارژر موبایل لنوو، زدودن گرد و غبار از سوکت شارژ آن است. وجود این گرد و غبار از دلایلی است که به وفور منجر به بروز اختلال در اتصال شارژر به پورت دستگاه شده است. برای زدودن گردوغبار و حل مشکل شارژ نشدن گوشی می توانید از یک قوطی هوا فشرده یا هر چیز دیگری که با استفاده از کمپرس هوا بتواند گرد و غبار پورت شارژر دستگاه را خارج کند، استفاده نمایید.

 

 

تعمیر پورت USB

یکی از کارامدترین روش های موجود جهت تعمیر شارژر موبایل لنوو، دستکاری پورت یو اس بی است. در غالب موارد، عدم شارژ دستگاه ناشی از وجود شی‌ای فلزی در درون پورت یواس‌بی است. برای رفع این مشکل، ابتدا گوشی خود را خاموش نمایید و در صورت امکان باتری را از دستگاه جدا کنید. از یک وسیله کوچک – چیزی شبیه به خلال دندان – استفاده کرده تا زائده درون پورت یواس‌بی گوشی خود را کمی جا‌به‌‌جا کنید. دقت نمایید که این کار را به آرامی و بدون آسیب رساندن به دستگاه انجام دهید. سپس مجددا باتری را وارد دستگاه کرده و شارژر را متصل نمایید. این روش از تعمیر شارژر موبایل لنوو در غالب موارد نتیجه‌بخش بوده است.

 

 

تعمیر خرابی کابل

در تعمیر شارژر موبایل لنوو، یکی دیگر از دلایل شارژ نشدن گوشی، خرابی کابل شارژر است. در صورت اثبات این موضوع نیاز است تا کابل معیوب تعویض گردد. خرابی این بخش از شارژر عموماً به دلیل پیچ و خم‌ها، کشش‌ها و فشارهایی است که به آن وارد می شود. اگر تشخیص این مسئله –که آیا اشکال پیش آمده مربوطه به کابل است یا خیر- برای شما سخت است آسان‌ترین راه برای شما تعویض کابل است. اگر کابل تعویضی به درستی عمل کرد مشخص می‌شود که کابل اورجینال دارای مشکل بوده است، در غیر اینصورت باید دلیل این اشکال را در جای دیگر جستجو کرد تا تعمیر شارژر موبایل لنوو به نتیجه برسد.

 

 

تعمیر خرابی آداپتور

در صورتی که کابل مورد استفاده جهت شارژ مشکلی ندارد، قطعه بعدی که می بایست بررسی شود آداپتور است. در صورتی که آداپتور مورد استفاده‌تان از نمونه‌هایی است که قابلیت جداسازی کابل را دارد، این احتمال وجود دارد که به دلیل جدا شدن های متوالی، پورت آن شل یا خراب شده باشد. توصیه می‌شود برای اطمینان از سالم بودن گوشی، نحوه عملکرد ترکیب همان کابل و آداپتور بر روی یک دستگاه دیگر تست گردد و پریز برق نیز برای مطمئن شدن از نبود مشکل، چک شود. در صورتی که این مورد نیز ختم به تعمیر شارژر موبایل لنوو شما نشد، مورد بعد را بررسی نمایید.

 

 

کالیبره کردن باتری

در تعمیر شارژر موبایل لنوو، در پاره‌ای از موارد ممکن است دستگاه شما میزان درصد شارژدهی باتری را نشان دهد که در حقیقت اشتباه است! در این شرایط باتری دستگاه شما نیاز به کالیبره کردن دارد. همانگونه که می‌دانید کالیبره کردن باتری روشی برای کاهش مصرف باتریو تعمیر شارژر موبایل لنوو است. اگر باتری دستگاه نسبت به چند ماه قبل دوام کمتری دارد، می‌توان با کالیبره کردن، ظرفیت از دست رفته را به آن بازگرداند.

 

 

تعمیرات موبایل لنوو

تعمیر موبایل لنوو و همچنین تعمیر شارژر موبایل لنوو از تخصصی ترین خدمات ارائه شده در این مرکز است که با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و کارامدترین ابزار انجام می پذیرد. مرکز تعمیر موبایل لنوو در تلاش است تا با همکاری مجموعه‌ای از مهندسان جوان و متخصص و با به‌کارگیری مجموعه ای از تجهیزات پیشرفته، به تمامی دستگاه‌های معیوب تولد دوباره بخشیده و با افزایش عمر مفید آن‌ها، لذت استفاده از یک محصولِ با کیفیت را مجدداً به کاربر ارزانی دارد. دارندگان کلیه مدل‌های گوشی لنوو می‌توانند با مراجعه به مرکز تعمیر موبایل لنوو تخصصی ترین خدمات و سرویس های مرتبط با دستگاه خویش –از جمله خدمات مرتبط با تعمیر شارژ موبایل Lenovo – را دریافت نموده و شاهد بازگشت کیفیت و کارکرد اولیه به دستگاه خویش باشند.

 

 

تعمیر شارژر موبایل لنوو


با توجه به دلیل خرابی، تعمیر شارژر موبایل لنوو را می توانید با اندک مهارتی انجام دهید. اما اگر تعمیر شارژر نیاز به دستگاه خاص تعمیر یا تخصص کارشناسان باشد باید به نمایندگی های لنوو جهت تعمیر مراجعه کنید.

 

 

از کجا بفهمیم شارژر دچار مشکل شده است؟

 • شارژر موبایل با وصل کردن گوشی به جریان برق سبب پر شدن باتری می‌شود.
 • زمانی که شارژر سالم عمل کند ، باتری به درستی شارژ می شود و علامت شارژ بالای صفحه نمایش داده می‌شود.
 • اگر این علامت ظاهر نشود و از سالم بودن باتری اطمینان دارید ، احتمالاً شارژر شما دچار مشکل شده است.
 • در بیشتر موارد خراب شارژر به دلایل فیزیکی در شارژر رخ می دهد. اگر گوشی شما به درستی شارژ نمی‌شود با شارژ گوشی توسط یک شارژر دیگر تست خرابی شارژر شما انجام می‌گیرد.
 • بیشتر کاربران فکر می کنند که با وصل شدن گوشی به شارژر عملیات شارژ صورت می‌گیرد ، این در حالی است که ممکن است شارژر به خوبی شارژ کردن گوشی را انجام ندهد و به باتری گوشی هم آسیب برساند و حتی در طولانی مدت باعث سوخته شدن شارژر شود.

 

 


دلایل خرابی شارژر لنوو

 • به دلایل مختلفی ممکن است شارژر معیوب شده باشد که از آن جمله می توان به پین‌های معیوب ، اتصالی و قطعی سیم‌ها ، خرابی پورت شارژر گوشی و استفاده از شارژر‌های تقلبی و بی کیفیت اشاره نمود.
 • آی سی شارژر ممکن است به دلیل نوسانات برق سوخته باشد. با جرقه زدن پریز شارژر دچار مشکل شده باشد.
 • به دلیل قطعات بی کیفیت داخل شارژر ، شارژ کارکرد درستی نداشته باشد .
 • ضریب اطمینان در شارژر شما بسیار پایین باشد . ضریب اطمینان شارژر باید حداقل 2 باشد.
 • شارژر به مدت طولانی به پریز برق متصل شده باشد و خراب شده باشد.

 

بررسی روش های تعمیر شارژر موبایل لنوو

مشکل شارژ نشدن گوشی در اکثر موارد به سخت افزار گوشی ارتباط دارد این ایراد سخت افزاری از ایراد شارژر یا ایراد خود گوشی نشأت می‌گیرد. در ادامه به بررسی بعضی روش های تعمیر این مشکل می‌پردازیم.

 

 

پاک کردن سوکت شارژر گوشی

ممکن است شارژر گوشی شما با گرد وغبار و آلودگی دچار نقص عملکرد شده باشد. با یک وسیله مناسب گرد وغبار را از سوکت بزدایید. اگر پایه های سوکت شل شده باشد و یا آب به آن نفوذ کرده باشد به درستی کار نمیکند. اگر آب به سوکت نفوذ کرده است از فاصله دور با سشوار محل سوکت را خشک کنید و نسبت به تعمیر شارژر موبایل لنوو خود اقدام کنید.

 

 

بررسی پورت USB

در بعضی موارد وجود یک شی درون پورت یو اس بی سبب عدم شارژ دستگاه می شود. با استفاده از یک وسیله مناسب بعد از خارج کردن باتری از دستگاه پورت یو اس بی USB را تمیز کنید. این کار را به آرامی انجام دهید تا به پورت یو اس بی آسیبی وارد نشود.

 

 

میزان نمودن باتری ( کالیبراسیون )


کالیبره نمودن باتری سبب تنظیم نشان دادن مقدار شارژ باتری و کاهش مصرف باتری و به دست آوردن ظرفیت از بین رفته باتری می‌شود.

 

 

تعمیر نقص کابل

 • کابل شارژر را بررسی کنید. اگر به دلایلی از جمله تا خوردن کابل و فشار و نوسانات کابل آسیب دیده بود باید کابل تعویض گردد.
 • چنانچه امکان تعویض کابل فعلاً برای شما وجود ندارد می توانید طبق توضیحات زیر فعلاً آن را سر هم بندی کنید.
 • اگر سیم های کابل سالم است اما روکش کابل از بین رفته است از یک نی به عنوان روکش کابل استفاده کنید.
 • با برش زدن قسمتی از نی ، کابل شارژر را داخل آن گذاشته و با کمی چسب آن را بچسبانید.
 • اگر سیم های داخلی قطع شده اند با قیچی روکش کابل را بریده و قسمتی از سیم که قطع شده است را به سیم های قطع شده اتصال دهید و پس از اتصال با چسب برق دور سیم را بپیچانید.

 

 

تعمیر خرابی آداپتور


بعد از بررسی و تست کابل در صورت سالم بودن کابل احتمال خرابی آداپتور وجود دارد. در صورت خرابی آداپتور این قطعه باید تعویض گردد.

 

 

تست ایراد یابی مدار شارژر


مدار شارژر گوشی ابتدا باید ایراد یابی شود ، بعد از ایرادیابی مدار با در نظر گرفتن نوع نقص تعمیر یا تعویض قطعات مدار صورت می گیرد.
ایراد یابی مدار کار بسیار حرفه ای و تخصصی می باشد و صرفاً باید توسط کارشناسان این حوزه صورت گیرد.
مدار شارژر گوشی با ولتاژ 220 ولت شارژ می کند. مدار شامل فیوز ، دیود ، خازن و... می باشد.

 

 

استفاده از مولتی متر برای ایرادیابی مدار

 • ولتاژ شارژر را با مولتی متر اندازه بگیرید . اگر ولتاژ کمتر از 8 ولت باشد ، توانایی روشن کردن گوشی را ندارد.
 • در این حالت کارشناسان به باتری شوک وارد می کنند.
 • همچنین تمامی قطعات آی سی یعنی خازن و دیود و رنز و... باید ولتاژی برابر با 5 ولت را داشته باشند.
 • برای تست کابل ، دکمه مرکزی دستگاه مولتی متر را به حالت مقاومت تغییر دهید . بعد پین را در انتهای عکس کابل توسط دو میله مولتی متر لمس کنید.
 • چنانچه مولتی متر عدد 0 را نشان دهد سیم خراب شده است و باید تعویض گردد.
 • حال با تنظیم مولتی متر ، برای تست ولتاژ جریان برق ، آداپتور را به دیوار اتصال دهید و سپس بررسی کنید که ولتاژ قابل انتظار از آداپتور دریافت شده است. اگر مشکل داشت اقدام به خرید آداپتور کنید.

 

 

تست آی سی IC شارژر


تنها کارشناسان حرفه ای می توانند با بررسی آی سی شارژر سلامت یا نقص آن را متوجه شوند و اقدامات لازم را جهت تعمیر آی سی IC انجام می‌دهند.

 


آموزش تعویض پورت گوشی لنوو

 • در توضیحات قبل گفته شد که یکی از دلایل خرابی شارژر نقص سوکت است . حال جهت تعمیر شارژر موبایل لنوو ، تعویض پورت را آموزش می دهیم.
 • اگر تا حدودی فنی هستید و ابزارآلات لازم را در اختیار دارید ، می توانید با خرید یک پورت مناسب مدل گوشیتان اقدام به تعویض سوکت گوشی کنید.
 • ابتدا قاب پشتی گوشی و سیم کارت و کارت حافظه و باتری را از دستگاه خارج کنید.
 • قاب میانی دستگاه را برداشته و پیچ ها را در بیاورید. در بعضی از مدل های گوشی برای در آوردن قاب باید صفحه پشت گوشی را گرم کرده و با استفاده از قاب باز کن ، قاب را جدا کنید.
 • حال پورت قدیمی دستگاه را در بیاورید و پورت جدید را جایگزین کنید. البته اگر مدل گوشی شما قدیمی است برای در آوردن و جا انداختن پورت نیاز به لحیم کاری می باشد.
 • اگر این ابزارها را در اختیار دارید ، می توانید طبق توضیحات گفته شده پورت را تعویض کنید.

 


نکات مهم در تعمیر شارژرموبایل لنوو

 • ابتدا بررسی کنید که شارژر به پریز یرق وصل است. ممکن است پریز برق مشکل داشته باشد ، شارژر را به یک پریز برق دیگر وصل کنید.
 • این امکان وجود دارد که شارژر شما سالم باشد و باتری گوشی مشکل داشته باشد ، پس حتماً از سالم بودن باتری مطمئن و سپس اقدام به خرید یا تعمیر شارژر گوشی لنوو یا هر مدل دیگری کنید.
 • ممکن است شارژر در اثر قرار گرفتن در محیط مرطوب به درستی کار نمی کند.
 • با یک دستمال مناسب و آغشته به الکل شارژر و سوکت شارژ را تمیز کنید.
 • برای تست سالم یا خراب بودن شارژر ، اگر خودتان طبق توضیحات گفته شده متوجه نشدید از دستگاه های تشخیص شارژر که در مراکز تعمیرات موبایل وجود دارد ، استفاده کنید.
 • شارژر را مستقیماً به پریز متصل کنید. اگر با سه راهی یا محافظ های وسایل برقی شارژر را به پریز اتصال می دهید و به درستی کار نمی کند ، ممکن است ایراد از محافظ یا سه راهی بوده باشد.

 

 

نشانه های مشترک برای خراب بودن شارژر و باتری

 • وجود علامت تعجب ! روی آیکون باتری گوشی و داغ کردن گوشی نشان از خرابی باتری و یا خرابی آی سی شارژر دارد.
 • اگر گوشی شما عمل شارژ شدن را انجام می دهد اما علامت شارژ نمی آید ، یعنی آی سی درایور شارژ باید تعویض گردد.
 • به کامپیوتر توسط کابل شارژر وصل نمی شود . در این صورت باید آی سی درایور و یو اس بی تعویض گردد.
 • ممکن است گوشی لنوو شما شارژ کاذب بکند ، در این صورت باید سوکت شارژ و آی سی درایور شارژ بررسی شود.
 • اگر گوشی دیر شارژ می کند ، باید کابل شارژر و باتری هر دو تست شوند. اگر مشکلی نداشتند باید سوکت شارژر و در آخر آی سی شارژ چک شود.

 

 

نمایندگی لنوو


شرکت لنوو یک شرکت چینی است که دفاتر اصلی آن در چین و آمریکا است. این شرکت در زمینه طراحی و تولید رایانه های شخصی و تبلت و گوشی و... فعالیت دارد. این برند محصولات خود را در 160 کشور جهان به فروش می رساند. نمایندگی های لنوو با بیش از 20 سال سابقه در ایران فعالیت دارند . نمایندگی لنوو با هدف رضایت مشتریان تمامی محصولات خود را به صورت اصل و با بهترین کیفیت ارائه می نمایند.

 

این نمایندگی ها هم در حوزه فروش و هم در حوزه خدمات پس از فروش فعایت می کنند. این مجموعه ، جمعی از برترین کارشناسان با تجربه و زبده و فارغ التحصیلان IT را گرد هم آورده است. برای تعمیر شارژر موبایل لنوو به این نمایندگی ها مراجعه کنید و نسبت به تعمیر شارژر موبایل لنوو | Lenovo خود اقدام کنید . این مرکز تعمیر شارژر را به صورت حرفه ای توسط کارشناسان انجام داده و خدمات خود را گارانتی می نماید.

 

مطالب مرتبط: 

تعمیر باتری گوشی موبایل لنوو

تعمیر دوربین گوشی موبایل لنوو

 • 02145102
 • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15