• 02145102
 • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15

تعمیر دوربین گوشی موبایل لنوو

تعمیر دوربین گوشی لنوو با توجه به این که امروز گوشی های موبایل توسط کاربران مورد استقبال فراوان قرار گرفته است و استفاده ی فراوان از آن می شود ، اهمیت ویژه ای دارد. همگی به خوبی می دانیم که ایجاد ارتباط و برقراری تماس، یکی از وظایف پیش پا افتاده ای ست که گوشی های امروزی بر عهده دارند.

 این دستگاه ها علاوه بر اینکه نقش پل ارتباطی بین کاربران را ایفا می کنند، به واسطه امکانات بیشترشان، عهده دار وظایف و مسئولیت های جدیدتری نیز هستند. یکی از این امکانات مدرن، تعبیه “دوربین” های باکیفیتی است که یک گوشی موبایل را به خودی خودی به یک دستگاه دوربین حرفه ای تبدیل می کند. حال اگر این دوربین به هر دلیلی دچار مشکل و نقص شد برای تعمیر دوربین گوشی لنوو چه باید کرد ؟

 

شما می توانید همین الان با شماره 45102-021 نمایندگی لنوو تماس بگیرید.

تعمیر دوربین گوشی موبایل لنوو

 

دوربین گوشی لنوو

 حتما برای شما کاربر گرامی پیش آمده که به ناگاه گوشی لنوو از دستتان رها و نقش بر زمین شود و در نتیجه دوربین دستگاه دچار ایراد شده و کارایی خود را از دست دهد. اشکالات پیش آمده در دوربین گوشی لنوو ممکن است منشاء سخت افزاری یا نرم افزاری داشته باشد

 

این نکته را قبل از هر توضیحی بدانید که اگر دوربین گوشی لنووی شما مشکل پیدا کرده باشد، تعویض آن مقرون به صرفه تر از خرید یک گوشی جدید خواهد بود، البته این هزینه بسته به نوع گوشی و تعمیرکار موبایل می‌تواند متقاوت باشد.

 

گام های اولیه برای تعمیر دوربین گوشی لنوو

قبل از اقدام جهت تعمیر دوربین گوشی لنوو کاملا مطمئن شوید که لنز دوربین گوشی لنووی شما تمیز است و آخرین ورژن برنامه و سیستم را هم آپدیت کرده اید. تنظیمات برنامه دوربین را انجام دهید. اگر تاکنون این کار را انجام نداده‌اید. به منظور اینکه مطمئن شوید مشکل از نرم افزار نیست از یک برنامه‌ی دیگر دوربین استفاده کنید و دوربین را در موقعیت‌های مختلف آزمایش کنید؛ اگر به نتیجه مطلوب نرسیدید، احتمالا دوربین گوشی لنووی شما آسیب دیده است. اکنون باید یک نمایندگی معتبر را جست و جو کنید.

 

چرا دوربین گوشی لنوو عملکرد اولیه خود را از دست می دهد؟

 • آسیب دیدن لنز دوربین لنوو به دلیل خراشیدگی
 • ورود مایعات به داخل گوشی لنوو
 • تنظیمات نادرست دوربین گوشی لنوو
 • کثیف بودن لنز دوربین گوشی لنوو
 • فلش کردن گوشی
 • مراقبت از دوربین گوشی لنوو

هر یک از مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم، کارکرد و عملکرد درست دوربین گوشی لنوو را تحت الشعاع قرار می دهد. آنچه در نگاه کلی متوجه می شویم این است که باید در هر شرایط و موقعیتی به درستی و آگاهانه از گوشی خود استفاده کنیم تا خطرپذیری آن را به حداقل برسانیم. اگر مراقب خوبی برای گوشی خود باشیم شاید تنها در شرایط و موقعیت های بسیار خاص و اجتناب پذیر، به لنز دوربین گوشی شما آسیب وارد شود یا هر گونه مایعاتی به داخل آن نفوذ کند. در صورت رعایت نکات فوق نیاز به تعمیر دوربین گوشی لنوو به حداقل خواهد رسید.

 

تعمیر دوربین گوشی لنوو

 اگر به درستی از نحوه ی تنظیمات دوربین گوشی بر نمی آیید، بهتر است این قسمت را دست کاری نکنید و از یک متخصص کمک بگیرید و نسبت به تعمیر دوربین گوشی لنوو خود عمل کنید؛ هر گاه نیاز بود که گوشی خود را به هر دلیلی فلش کنید، به یاد داشته باشید که این اقدام ممکن است در عملکرد دوربین تاثیر گذار باشد.  تعمیر دوربین گوشی لنوو توسط متخصصین زبده شما را در بهره مندی از امکانات گوشی یاری خواهد نمود.

 اگر در هر شرایط و به هر دلیلی مجبور به تعویض دوربین گوشی لنوو بودید، پیوسته به یاد داشته باشید که درب پوششی گوشی لنووی شما باز خواهد شد، بنابراین قبل از تحویل آن به تعمیرکار از تمام اطلاعات خود بکاپ بگیرید تا در صورت بروز هر مشکلی اطلاعات حفظ شوند.

 

تعمیر دوربین موبایل لنوو

لنوو یکی از برند های مطرح تولید کننده موبایل در دنیاست که کاربران زیادی درسراسر دنیا از موبایل های این برند استفاده می کنند. یکی از مهم ترین قسمت های یک موبایل دوربین آن است.که این دوربین تا قابلیت عکس برداری و فیلم برداری آن می تواند یک گوشی موبایل را به یک دستگاه دوربین حرفه ای تبدیل کند.از آنجایی که موبایل کاربرد های متفاوتی دارد و افراد به طور روزانه از آن استفاده های زیادی می کنند، احتمال اینکه دوربین گوشی موبایل به هر دلیلی دچار مشکل شود و کارایی خود را از دست بدهد وجود دارد.

 در واقع با پیشرفت های چشمگیر دوربین های لنوو و ارتقا قابلیت ها و کیفیت آن،امکان آسیب پذیری آن همچنان وجود دارد.اشکالات به وجود آمده در دوربین موبایل های لنوو انواع مختلفی دارد که می تواند سخت افزاری یا نرم افزاری باشد.که بعضی از آنها به راحتی قابل تعمیر هستند و برای برطرف کردن برخی دیگر نیاز به تعمیرات تخصصی تر توسط افراد متخصص در این زمینه است.

 

راهکارهای برطرف کردن مشکلات دوربین موبایل لنوو

بهتر است قبل از انجام هرکاری علت های احتمالی که ممکن است باعث بروز اشکال در دوربین شده باشد را بررسی کنید.برای این کار می توانید پیش از هرکاری ابتدا از تمیزی لنز دوربین خود مطمئن شوید و برنامه و سیستم خود را با آخرین ورژن آپدیت و به روزرسانی کنید. سپس تنظیمات برنامه دوربین را بررسی کرده و مطمئن شوید که مشکل پیش آمده از نرم افزار نباشد.

 

همچنین می توانید از قسمت تنظیمات و فضای ذخیره سازی ،حافظه پنهان را پاک کنید تا فضای گوشی خالی شده و برنامه ها عملکرد درست خود را داشته باشند و توجه کنید که برنامه های ناشناس و نامعتبر مخرب را شناسایی وپاک کنید زیرا ممکن است این برنامه ها با سیستم گوشی تداخل داشته باشد و اجازه کارکردن صحیح به آنها را ندهد.و در آخر گوشی را مجدد راه اندازی کنید اکثر مشکلات دوربین گوشی ها با ری استارت کردن گوشی حل می شود و اگر پس از طی کردن این مراحل مشکل دوربین برطرف نشد،احتمالا دوربین گوشی دچار آسیب جدی تری شده که می توانید آن را با یک کارشناس تعمیر در میان بگذارید و یا گوشی خود را به نمایندگی لنوو تحویل داده تا تعمیرات لازم را برای برطرف کردن اشکال دوربین انجام دهند و نسبت به تعمیر دوربین گوشی لنوو اقدام کند.

 

دلایل خرابی دوربین موبایل لنوو

 در تعمیر دوربین گوشی لنوو دلایل خرابی دوربین موبایل های لنوو می تواند خارجی یا داخلی باشد. برخی عوامل خارجی مانند کثیفی لنز،نفوذ آب و گرد و غبار به لنز دوربین و ضربه خوردگی،خراشیدگی لنز و… ویا عوامل داخلی مانند تنظیمات نادرست دوربین،برنامه های نامناسب دوربین،فلش کردن گوشی و… می تواند باعث آسیب دیدگی این قطعه شود و دستگاه را دچار مشکل کند.


به طور کلی این عوامل می تواند باعث عملکرد نادرست دوربین گوشی لنوو شوند:

 • آسیب دیدن لنز،کثیفی و یا خراشیدگی و ضربه خوردگی
 • آب خوردگی و ورود مایعات به داخل گوشی
 • تنظیمات نادرست دوربین گوشی لنوو و به هم ریختن تنظیمات اصلی سیستم
 • فلش کردن گوشی
 • مشکلات رایج دوربین موبایل لنوو

 

از کار افتادن دوربین جلوی گوشی لنوو

این مورد جزء مشکلات نرم افزاری گوشی لنوو محسوب می شود. و معمولا بعد از اینکه گوشی موبایل را آپدیت و سیستم عامل را به روزرسانی کنید،این مشکل رخ می دهد و دوربین جلوی موبایل از کار می افتد.که دلیل ان می تواند مشکلات نرم افزاری و عدم سازگاری فایل های جدید اندروید روی گوشی باشد که بر عملکرد دوربین موبایل تاثیر می گذارد.

 برای حل این مشکل باید ابتدا برنامه دوربین را به طور کلی از گوشی حذف کنید و یک نسخه جدید و به بازرسانی شده آن را مجددا نصب کنید و از بخش تنظیمات موبایل در قسمت دوربین آن را راه اندازی کنید.سپس گوشی موبایل را یک بار خاموش و روشن کنید.با طی کردن این مراحل دوربین فعال می شود و مشکل برطرف می شود و تعمیر دوربین گوشی لنوو انجام می پذیرد.


نمایش صفحه سیاه و عدم کارکرد دوربین

این مشکل می تواند به دلیل ضربه خوردن لنز و یا آب خوردگی آن ایجاد شده باشد ویا به دلیل مشکل در اتصال دوربین به برد گوشی باشد که جزء مشکلات سخت افزاری محسوب می شود و باید توسط تعمیرکار موبایل دوربین باز شده و تعمیر یا در صورت نیاز تعویض شود.


خراشیدگی و شکستگی روی لنز موبایل

ممکن است با ضربه خوردن گوشی بر روی لنز موبایل خط و خش هایی ایجاد شود و یا لنز به طور کامل بشکند که در این صورت تنها راه،تعویض لنز دوربین است.زیرا خراشیدگی روی لنز باعث ازبین رفتن کیفیت دوربین و شکستن لنز باعث از کارافتادن دوربین می شود و شما قادر به استفاده از آن نیستید. تعمیر دوربین گوشی لنوو | Lenovo و یا تعویض لنز باید توسط مهندسان و متخصصان موبایل لنوو انجام شود.


کیفیت نداشتن دوربین

اگر به طور کلی دوربین از کیفیت بالایی برخوردار باشد و به دلیل خرابی کیفیت آن پایین آمده باشد می تواند دلایل مختلفی مانند کثیفی لنز،خراب شدن شیشه و...داشته باشد.برای رفع این مشکل ابتدا لنز دوربین موبایل را تمیز کنید و آن را چک کنید.اگر مشکل برطرف نشد شیشه دوربین را بردارید و بدون شیشه کیفیت دوربین را امتحان کنید.زیرا امکان دارد مشکل از شیشه آن باشد که در این صورت می توانید شیشه را تعویض کنید.اما اگر با برداشتن شیشه هم مشکل رفع نشد و تعمیر دوربین گوشی لنوو انجام نشد، احتمالا مشکل از لنز بوده و باید تعویض شود.


فیلم نگرفتن دوربین

منشا این مشکل می تواند از نرم افزار دوربین باشد که با امتحان برنامه های دیگر و یا راه اندازی مجدد دوربین اصلی می توانید ازآن مطمئن شوید.در غیر این صورت مشکل از دوربین و لنز آن است که با تشخیص یک فرد متخصص باید تعمیر دوربین گوشی لنوو و یا تعویض انجام شود.


ضبط نکردن صدا درهنگام فیلم برداری

در تعمیر دوربین گوشی لنوو این ایراد هم می تواند به دلیل استفاده از نرم افزارهای نامناسب و ناسازگار با سیستم عامل گوشی باشد که باید برنامه به بازرسانی شده و میکروفن مربوط به ضبط صدا بررسی شود و اگر مشکل ازآن بود، میکروفن ضبط صدا تعویض شود.


فوکوس کردن یا نکردن خودکار دوربین

این یکی از مشکلات رایج در دوربین های موبایل لنوو است که احتمالا با تنظیم فوکوس در قسمت تنظیمات دوربین موبایل حل می شود اما اگر این مشکل برطرف نشود امکان دارد مشکل از دوربین باشد که باید تعویض شود.


بسته شدن دوربین به صورت خودکار

این مشکل در زمانی رخ می دهد که دوربین به صورت خودکار بسته می شود و موبایل از حالت موبایل خارج می شود که مشکل جدی محسوب می شود و به شما اجازه عکس گرفتن نمی دهد.که با ریست کردن و راه اندازی مجدد موبایل احتمال برطرف شدن آن وجود دارد.در غیر این صورت اتصال دوربین به برد موبایل را بررسی کنید و نسبت به تعمیر دوربین گوشی لنوو خود اقدام کنید.

 


نمایندگی تعمیر موبایل لنوو

لنوو به عنوان یکی از برترین برندهای تولید کننده محصولات دیجیتال به خصوص موبایل،تعهد زیادی نسبت به محصولات خود و کیفیت و عملکرد آنها دارد.هرچند خرابی دوربین موبایل لنوو امری متداول نیست اما امکان خرابی این محصولات به هر دلیلی وجود دارد و نمایندگی لنوو،بخش زیادی از امکانات و تخصص خود را به عیب یابی و تعمیر دوربین موبایل لنوو اختصاص داده است که این باعث اطمینان دادن به کاربران این برند شده است.اگر دوربین گوشی لنوو دچار مشکل شده باشد نمایندگی لنوو با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه ها و ابزارآلات توسط افراد متخصص و با تجربه در این زمینه،مشکل آن ا بررسی کرده و تعمیرات لازم برای رفع ایرادات و اشکالات آن انجام می دهد.

 

تخصصی ترین خدمات سخت افزاری و مرتبط با تعمیر دوربین گوشی لنوو با حضور در نمایندگی موبایل لنوو قابل دریافت است.در واقع برای تعمیر دوربین گوشی لنوو، مرکز تعمیرات موبایل لنوو و نمایندگی آن بهترین و تخصصی ترین مکان برای انجام این کار است؛زیرا تمام استاندارد ها رعایت شده و با دانش کامل قسمت های گوناگون موبایل بررسی شده و سپس به رفع مشکل آن پرداخته می شود که این موضوع باعث جلب رضایت حداکثری مراجعان و کاربران شده است.بنابراین در صورت بروز مشکل و خرابی دوربین موبایل لنوو،بهترین راه مراجعه به نمایندگی رسمی لنوو است. 

 

تعمیر موبایل ایسوستعمیر موبایل ایسر 

 • 02145102
 • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15