• 02145102
 • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15

دلیل روشن نشدن صفحه لپ تاپ lenovo

دلیل روشن نشدن مانیتور لپ تاپ lenovo چیست؟


آیا تا به حال با موقعیتی روبرو شده اید که لپ تاپ روشن می شود ولی تصویر ندارد فاجعه به نظر می رسد، درست است؟ اما نگران نباشید. دلیل روشن نشدن صفحه لپ تاپ Lenovo مشکل بزرگی برای حل کردن نیست! این موضوع می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. ممکن است اتصال GPU شل، پورت آسیب دیده، یا نمایشگر معیوب یا هر چیز دیگری باشد.
بنابراین، برای کمک به شما در حل این مشکل، مقاله تمام اطلاعات ضروری در مورد دلایل احتمالی مشکل روشن نشدن مانیتور لپ تاپ لنوو آورده شده است، روش های موثر برای رفع مشکل را ارائه می دهد. علاوه بر این، راه قابل اعتمادی را برای بازیابی اطلاعات از یک سیستم خراب ارائه می دهد.

 

 

آنچه در این مقاله می خوانیم :

 1. خطاهای سخت افزاری مانند خطای دیسک یا خطای کارت گرافیک
 2. مشکل در سیستم عامل ویندوز
 3. باتری لپ تاپ معیوب
 4. نمایشگر لپ تاپ معیوب
 5. دستگاه به طور مداوم گرم می شود
 6. مسائل مربوط به منبع تغذیه
 1. حالت نمایش یا صفحه را بازنشانی کنید
 2. اتصال مانیتور خارجی برای آزمایش نمایشگر
 3. دستگاه های غیر ضروری جانبی را جدا کنید
 4. هارد ریست کردن لپ تاپ لنوو
 5. درایور گرافیک خود را به روز کنید
 6. درایور گرافیک خود را به روز کنید
 7. بازیابی سیستم را انجام دهید

 


علت سیاه شدن صفحه لپ تاپ لنوو چیست؟


اکنون، این واقعیت که صفحه سیاه لپ‌ تاپ لنوو شما می‌تواند ناشی از دلایل متعدد باشد، گاهی اوقات پیدا کردن علت واقعی را دشوار می‌کند. در اینجا برخی از عوامل کلیدی که منجر به چنین مشکلاتی می شود آورده شده است:

 

خطاهای سخت افزاری مانند خطای دیسک یا خطای کارت گرافیک


همانطور که در بسیاری از موارد مشاهده می شود، یکی از دلایل رایج سیاه شدن صفحه و علت تغییر رنگ صفحه مانیتور لپ تاپ لنوو شما مربوط به اشکالات سخت افزاری در قطعات مختلف است. با گذشت زمان کابل های داخلی لپ تاپ شما فرسوده می شوند و کابل داخلی آسیب دیده ممکن است باعث این مشکل شود. علاوه بر این، گرم شدن بیش از حد لپ تاپ شما ممکن است باعث از کار افتادن کارت گرافیک شود، که نمایشگر ویدیوی شما را خراب می کند

 

مشکل در سیستم عامل ویندوز


گاهی اوقات، به دلیل برخی از بخش های خراب در هارد دیسک، فایل های برنامه سیستم عامل شما خراب می شود. در حالی که دلایل مختلفی وجود دارد که چرا این اتفاق در وهله اول رخ می دهد، اغلب یک مشکل در طول فرآیند صرفه جویی منجر به خرابی در سیستم عامل می شود. افزایش ناگهانی قدرت می تواند بر عملکرد آسان سیستم عامل ویندوز تأثیر بگذارد

 

باتری لپ تاپ معیوب


باتری معیوب نیز می تواند دلیل احتمالی سیاه شدن و خط خطی شدن صفحه لپ تاپ شما باشد. شارژر را از منبع باتری جدا کنید و اگر لپ تاپ شما به طور ناگهانی خالی شد، مشکل باتری است. برای تایید، سعی کنید باتری خود را با یک باتری در حال کار جایگزین کنید

 

نمایشگر لپ تاپ معیوب


آیا باتری معیوب می تواند باعث سیاه شدن صفحه نمایش لپ تاپ لنوو شود؟ بله، می تواند! اگر شبکه منبع تغذیه مشکلی داشته باشد، ممکن است مسئول مشکل سیاه شدن و علت سفید شدن صفحه لپ تاپ لنوو باشد

 

دستگاه به طور مداوم گرم می شود


یک دلیل بسیار رایج برای سیاه شدن صفحه نمایش لپ تاپ شما داغ شدن بیش از حد دستگاه شما است. این ممکن است به دلیل گرد و غبار، کثیفی، مو یا کثیفی باشد که روی فن لپ‌تاپ شما گیر کرده است که خنک‌کردن درست لپ‌تاپ را دشوار می‌کند

 

مسائل مربوط به منبع تغذیه


ممکن است تعجب کنید که منبع تغذیه چگونه به چنین وضعیتی منجر می شود. مشکلات مربوط به منبع تغذیه می تواند باعث سیاه شدن صفحه نمایش لنوو شود که می تواند مشکلات زیادی را برای شما ایجاد کند.

 

رفع مشکل روشن نشدن صفحه لپ تاپ Lenovo


همانطور که قبلا ذکر شد، حتی زمانی که صفحه سیاه لپ تاپ لنوو مشکل بزرگی به نظر می رسد، اینطور نیست. تنها در صورت شناخت جنبه های مختلف موضوع می توانید مشکل را حل کنید. در اینجا روشهای موثری وجود دارد که می تواند مشکل را حل کند.

 

حالت نمایش یا صفحه را بازنشانی کنید


بیشتر اوقات، صفحه سیاه تنها یک نقص جزئی است که لپ تاپ شما شاهد آن است. زمانی اتفاق می افتد که سیستم عامل ویندوز ارتباط خود را با صفحه نمایش قطع کند. دستورالعمل‌های زیر به شما کمک می‌کند هر زمان که چنین مشکلی پیش آمد، حالت نمایش را بازنشانی کنید.

مرحله: روی کلیدهای Windows + Control + Shift + B به طور همزمان ضربه بزنید.
این باعث بازنشانی اتصالات می شود و ممکن است سیستم عامل ویندوز نمایشگر را دوباره به دست آورد. پس از اتمام، بررسی کنید که آیا کار می کند یا خیر، و می توانید صفحه نمایش عادی را در لپ تاپ لنوو خود مشاهده کنید. اگر روش بالا مشکل شما را حل نکرد، به گزینه بعدی بروید.

 

اتصال مانیتور خارجی برای آزمایش نمایشگر


اگر روش قبلی برای تنظیم مجدد نمایشگر کار نکرد، ممکن است مشکل از نمایشگر باشد. برای بررسی اینکه آیا صفحه نمایش لپ تاپ شما معیوب است، به یک مانیتور و HDMI DVI یا یک کابل VGA سازگار با لپ تاپ خود نیاز دارید. دستورالعمل های زیر را برای بررسی صفحه نمایش دنبال کنید
مرحله 1: مانیتور و لپ تاپ Lenovo خود را با استفاده از HDM وصل کنید.
مرحله 2: مانیتور خارجی و لپ تاپ خود را روشن کنید. مدتی صبر کنید تا بوت شود.
مرحله 3: اکنون، روی کلید Fn و تب CRT/LCD 5F یا F8 کلیک کنید. روی آن کلیک کنید تا محتوای لپ تاپ شما روی مانیتور خارجی نمایش داده شود.
اگر روی صفحه نمایش خارجی باز شود، می توانید تمام داده ها را روی یک هارد اکسترنال ذخیره کنید و نمایشگر لپ تاپ خود را تعمیر کنید.

 

دستگاه های غیر ضروری جانبی را جدا کنید


همانطور که در بسیاری از موارد مشاهده می شود، گاهی اوقات دستگاه های جانبی مانند هارد اکسترنال و چاپگرها بر عملکرد روان لپ تاپ ها تأثیر می گذارند. از ناسازگاری دستگاه گرفته تا دستگاه های سخت افزاری فاسد، ممکن است نتیجه هر چیزی باشد. اگر دستگاه خارجی شما ویروسی داشته باشد و آن دستگاه را ناآگاهانه به لپ تاپ خود متصل کنید، این نیز می تواند عملکرد لپ تاپ شما را به خطر بیندازد.
اگر اینطور است، ممکن است لازم باشد دستگاه های جانبی غیر ضروری را حذف کنید و ببینید آیا مشکل صفحه سیاه لپ تاپ لنوو شما حل شده است یا خیر.

 

هارد ریست کردن لپ تاپ لنوو

 

درست مانند دستگاه‌های غیر جانبی، دستگاه‌های جانبی نیز می‌توانند منجر به مشکل روشن نشدن صفحه لپ تاپ Lenovo شما شوند. آیا متوجه تکرار چند نقطه در فرآیند بوت آپ شده اید؟ اگر بله، پس باید لپ تاپ خود را هارد ریست انجام دهید تا آن را بررسی کنید. مراحل زیر شما را برای انجام این کار راهنمایی می کند.
مرحله 1: مطمئن شوید که ابتدا لپ تاپ لنوو خود را خاموش کرده اید.
مرحله 2: کابل های برق را از لپ تاپ خود جدا کنید. به آرامی باتری را خارج کرده و تمام دستگاه های جانبی را از سیستم جدا کنید.
مرحله 3: بگذارید لپ تاپ شما 30 تا 40 ثانیه در حالت بیکار باشد.
مرحله 4: اکنون دکمه پاور را برای حدود 60 ثانیه به مدت طولانی فشار دهید.
مرحله 5: باتری را دوباره در لپ تاپ قرار دهید و آن را روشن کنید.
اگر لپ تاپ لنوو شما به درستی بوت می شود، یکی از دستگاه های جانبی است که باعث سیاه شدن صفحه نمایش لپ تاپ لنوو شما شده است. اکنون، تمام دستگاه های جانبی خود را یکی یکی وصل کنید تا دوباره صفحه سیاه را دوباره تولید کنید. به این ترتیب متوجه خواهید شد که کدام دستگاه باعث این مشکل شده است. اگر مشکل ادامه پیدا کرد، ممکن است مشکل چیز دیگری باشد.

 

درایور گرافیک خود را به روز کنید

 

اگر از درایورهای کارت گرافیک لپ تاپ اشتباه یا قدیمی استفاده کنید، صفحه سیاه لپ تاپ لنوو نیز ممکن است رخ دهد. اما شما نمی توانید درایور را روی صفحه سیاه به روز کنید، درست است؟ خوب، در این مورد، می توانید سعی کنید لپ تاپ خود را در حالت ایمن روشن کنید. هنگامی که لپ تاپ خود را در حالت ایمن راه اندازی می کنید، ممکن است بتوانید درایور گرافیک خود را به روز کنید. اکنون، مراحل ذکر شده در زیر را دنبال کنید تا کامپیوتر خود را در حالت ایمن اجرا کنید.


مرحله 1: دکمه پاور را فشار دهید تا لپ تاپ روشن شود.
مرحله 2: کلید F8 را به طور مداوم فشار دهید تا زمانی که لپ تاپ شروع به باز شدن می کند.
مرحله 3: پس از نمایش اطلاعات سخت افزاری، صفحه ای به عنوان "گزینه های راه اندازی پیشرفته" ظاهر می شود.
مرحله 4: روی Safe mode with Networking کلیک کنید و Enter را فشار دهید.
پس از انجام صحیح تمام مراحل بالا، ویندوز در حالت ایمن راه اندازی می شود.

 

پس از باز شدن موفقیت آمیز ویندوز در حالت ایمن، مراحل زیر را برای ارتقاء درایورهای گرافیک دنبال کنید.


مرحله 1: روی کلید Windows + R به طور همزمان ضربه بزنید تا کادر گفتگوی Run باز شود

مرحله 2: devmgmt.msc را تایپ کنید و Enter را فشار دهید و Device Manager باز می شود.
مرحله 3: روی Display Adapters کلیک کنید. اکنون روی کارت گرافیک کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید.
مرحله 4: روی تب " Driver" کلیک کنید، روی گزینه Update Driver ضربه بزنید.
مرحله 5: اکنون، روی " Search Automatically for Updated driver software" ضربه بزنید.
مراحل بالا به طور خودکار درایور گرافیک را دانلود و به روز می کند.راه اندازی سریع را غیرفعال کنید

ویندوز 10 به یک ویژگی باورنکردنی به نام Fast Start-up مجهز است که باعث می شود سیستم شما سریعتر بوت شود. با این حال، این یک روش دشوار است که می تواند روند راه اندازی را نیز به هم بزند. بنابراین، اگر در لپ‌تاپ شما فعال است، این می‌تواند دلیلی برای بروز مشکل صفحه سیاه لپ‌ تاپ لنوو شما باشد. مراحل زیر به شما کمک می کند تا آن را غیرفعال کنید تا از چنین حوادثی جلوگیری کنید.مرحله 1: همزمان روی Windows + R ضربه بزنید تا کادر گفتگوی Run باز شود.
مرحله 2: powercfg.cpl را تایپ کرده و روی Enter کلیک کنید. تب Power Option را باز می کند.
دستور را تایپ کرده و enter را فشار دهید.
مرحله 3: اکنون، روی « Choose what the power buttons do » در سمت چپ صفحه کلیک کنید.
مرحله 4: " Change settings that are currently unavailable " را انتخاب کنید.
مرحله 5: اکنون تیک کادر " Turn on fast start-up " را بردارید.
مرحله 6: روی " Save Changes " کلیک کنید و ویندوز را ببندید.بازیابی سیستم را انجام دهید

اگر مشکل صفحه سیاه Lenovo شما اخیرا اتفاق افتاده است، ممکن است به دلیل نصب یا ارتقاء جدید رخ داده باشد. این نوع اشکالات سیستم زمانی رخ می دهد که برنامه های جدید با سیستم عامل شما سازگاری نداشته باشند. در چنین سناریویی، بازیابی سیستم راهی کارآمد برای حل این مشکل خواهد بود. مراحل پیش رو را دنبال کنید تا بدانید چگونه این کار را انجام دهید.مرحله 1: کلید Windows را فشار داده و System Restore را بنویسید.
مرحله 2: پس از باز شدن روی " Create a restore point" کلیک کنید.
مرحله 3: یک پنجره باز می شود. روی System Protection -> System Restore کلیک کنید.
مرحله 4: دستورالعمل ها را بخوانید و روی " Next" ضربه بزنید.
مرحله 5: اکنون، کادر « how more restore points» را علامت بزنید، نقطه بازیابی را که می‌خواهید سیستمتان انتخاب کند، و روی « Next » کلیک کنید.
مرحله 6: برای تکمیل فرآیند بازیابی سیستم، روی " Next" برای دستورالعمل های بعدی کلیک کنید.
اکنون رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید تا ببینید آیا مشکل حل شده است یا خیر.

 

 

 • 02145102
 • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15