• 02145102
  • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15

تعویض ال سی دی تبلت لنوو

شکستگی ال سی دی از آن دست اتفاقات شایعی است که ممکن است برای کاربران تبلت های لنوو پیش آید. اگر تبلت لنووی شما از فاصله زیاد به زمین بخورد و یا ضربه سنگینی به آن وارد شود، علاوه بر اتفاقات جانبی دیگر، احتمال شکستگی ال سی دی در آن بالاست. اگر ال سی دی تبلت لنوو دچار شکستگی شود و یا از کار بیفتد، ضروری است که بلافاصله اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر و یا تعویض ال سی دی تبلت لنوو انجام پذیرد.

تعویض ال سی دی تبلت لنوو

 

زیرا تصویر در چنین محصولاتی، رابط میان کاربر و دستگاه است و در صورتی که lcd دستگاه خراب گردد، تبلت عملاً بی‌استفاده شده و از کار می افتد. تعویض ال سی دی تبلت لنوو زمانی ضروری است که ایراد وارد شده به  صفحه نمایش تبلت شدید بوده و تنها راه باقی مانده جهت بازیابی کیفیت دستگاه، همان تعویض LCD تبلت لنوو باشد.

 

در این شرایط کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات تبلت لنوو پس از بررسی دستگاه و شناسایی مدل آن، اقدام به تهیه ال سی دی سازگار با دستگاه – در صورت امکان ال سی دی اورجینال دستگاه- نموده و اقدامات مورد نیاز جهت تعویض و تعمیر ال سی دی تبلت لنوو را آغاز می نمایند.

 

شما می توانید همین الان با شماره 45102-021 نمایندگی لنوو تماس بگیرید.

 

نشانه های نیاز به تعویض ال سی دی تبلت لنوو

این موضوع که آیا هر گونه شکستگی در صفحه نمایش تبلت لنوو منجر به تعویض ال سی دی تبلت لنوو می شود یا خیر، نیاز به بررسی دستگاه توسط کارشناسان و تعیین سطح شکستگی صفحه نمایش دارد. همانگونه که می دانید LCD از Liquid Crystal Display گرفته شده و در واقع صفحه ساخته شده از کریستال مایع است که رنگ‌های متفاوتی را نسبت به AMOLED تولید می‌کند. در صفحات LCD به جای استفاده از چراغ‌ برای هر پیکسل‌، از یک نور پس‌زمینه کلی استفاده می‌شود. البته چند منبع نور هم در این فناوری به کار گرفته می‌شوند تا مصرف برق را کاهش دهند.

 

زمانی که ال سی دی تبلت لنوو می شکند، پنل صفحه نمایش لکه های تیره یا ترک های تار عنکوبتی یا هر دو را به نمایش می گذارد و ممکن است دیگر نتوان چیزی روی صفحه نمایش مشاهده کرد. اگر صفحه نمایش دارای خطوطی است و یا ظاهری شبیه ریختن شدن جوهر دارد، پس به احتمال زیاد ال سی دی آن شکسته است و می بایست اقدام به تعویض ال سی دی تبلت لنوو کرد. برخی از کاربرانی که ال سی دی تبلت آنها شکسته است گزارش داده اند که گاه، جوهر نیز از گوشی آنها تراوش کرده است.

 

وضعیت دیگری نیز وجود دارد که در آن امکان مشاهده تصاویر با یک ال سی دی خراب وجود دارد اما صفحه بسیار تاریک است. از آن جایی که ال سی دی زیر گلس و تاچ قرار گرفته اگر افتادن گوشی منجر به شکستن و خراب شدن ال سی دی و یا خراب شدن هم گلس و هم تاچ شود در هر حالت از آن جایی که ال سی دی شکسته است باید کل قطعات تاچ و ال سی دی عوض شود. اگر شما کاربران گرامی با چنین نشانه هایی در تبلت خود مواجه شدید بهتر است جهت تعویض ال سی دی تبلت لنوو خود به مرکز تعمیرات تبلت Lenovo مراجعه نمایید.

 

 

تفاوت تاچ و ال سی دی تبلت لنوو

یکی از پرسش های مکرری که کاربران تبلت از کارشناسان ما می پرسند آن است که آیا شکستگی ایجاد شده در صفحه نمایش تبلت لنوو، فقط مربوط به تاچ است و یا ال سی دی تبلت را نیز درگیر خود کرده است. اگر در پی تعویض ال سی دی تبلت لنوو خویش هستید، پیش از اقدام به این کار، مطلب زیر را مطالعه نمایید. در مطلب زیر اطلاعاتی در مورد شکستگی گلس، تاچ و در نهایت ال سی دی ارائه شده است.

 

در مورد شکستگی گلس تبلت لنوو بد نیست بدانید که اگر گلس شیشه گوشی تان شکسته باشد، این اتفاق روی تاچ و عملکرد صفحه نمایش شما تاثیری نخواهد گذاشت مگر روی نقاطی که گوشی شما ترک خورده است. هنگامی که گوشی از دست تان می افتد و ترک برمی دارد شکستن گلس آن نسبت به حالت های بعدی خوشبینانه ترین حالت است. تعویض گلس در قیاس با تعویض ال سی دی تبلت لنوو، هزینه کمتری خواهد داشت.

 

در ارتباط با شکستگی تاچ تبلت لنوو، اینتدا باید بدانید که در تاچ اسکرین، لایه شفافی از پلاستیک است که سیگنال لمس ها را می خواند و آن را به واحد پردازشگر منتقل می کند. اگر تاچ تبلت شما شکسته باشد، عملکرد لمسی تبلت از کار می افتد اما هنوز هم می توان موارد نمایش داده شده بر روی صفحه نمایش را مشاهده کرد و خود نمایشگر تبلت همچنان در حالت نرمال کار خود را ادامه خواهد داد.

 

در شرایطی که ضربه وارد شده به تبلت منجر به شکستگی ال سی دی تبلت شود، پنل صفحه نمایش تبلت دچار لکه های تیره یا ترک های تار عنکوبتی یا هر دو خواهد شد. در چنین وضعیتی احتمالا دیگر نتوانید چیزی روی صفحه نمایش خود مشاهده کنید. اگر صفحه نمایش تان دارای خطوطی در داخل خود است و یا ظاهری شبیه ریختن جوهر دارد پس به احتمال زیاد ال سی دی آن شکسته است و نیاز به تعویض ال سی دی تبلت لنوو خواهید داشت. وضعیت دیگری نیز وجود دارد که در آن کاربر همچنان می تواند تصاویر را با یک ال سی دی خراب مشاهده کند اما صفحه آن بسیار تاریک است. از آن جا که ال سی دی زیر گلس و تاچ قرار گرفته اگر وارد شدن ضربه به تبلت، منجر به شکستن و خراب شدن ال سی دی و یا خراب شدن گلس و تاچ بصورت همزمان شود باید کل قطعات تاچ و ال سی دی عوض شود (زیرا در هر حالت ال سی دی شکسته است.) نخصصی ترین سرویس های مرتبط با تعویض ال سی دی تبلت لنوو با حضور در نمایندگی لنوو قابل دریافت است.

 

 

تعمیرات تبلت لنوو

تعمیرات تبلت لنوو یکی از خدمات تخصصی ارائه شده در نمایندگی لنوو است که با رعایت تمامی پارامترهای بایسته و ضروری انجام می پذیرد و پارت مجزایی را به خود اختصاص داده است؛ کاربران گرامی می توانند با حضور در پارت تعمیرات تبلت Lenovo تخصصی ترین خدمات مرتبط با دستگاه خویش نظیر تعویض ال سی دی تبلت لنوو را دریافت نمایند و در صورت نیاز اشکالات نرم افزاری یا سخت افزاری پیش آمده در آن را رفع و حل نمایند.

 

برخی از این مشکلات این دستگاه که در مرکز تعمیر تبلت لنوو رفع می گردند عبارتند از: ویروسی شدن و آلودگی به نرم افزارهای خراب و یا بدافزار، خرابی سیستم عامل، خرابی بخش های مختلف سخت افزار نظیر باطری ها، شکستگی تاچ و ال سی دی، بروز اختلال در تاچ و… . هزینه دریافتی پیش از اقدام به تعمیر، توسط کارشناسان این مرکز به طور تخمینی برآورد شده و به اطلاع صاحب دستگاه رسانده می شود تا در صورت تأیید مراحل مورد نیاز جهت تعمیر دستگاه آغاز گردد و یا تعویض ال سی دی تبلت لنوو انجام شود.

 

 

تعویض ال سی دی تبلت لنوو


در تعویض ال سی دی تبلت لنوو یک صفحه لمسی یا ال سی دی تبلت دارای لایههای اضافی است که در بالای عناصر نمایشگر ساخته شده است و عملکرد لمسی را فراهم میکند. روشهای زیادی برای حس لمس کاربر بر روی نمایشگر وجود دارد، اما دو تا از رایجترین آ نها مقاومت سنجش و مقاومت خازنی هستند. در میان این دو صفحه لمسی خازنی، به ویژه در تلفنهای همراه و تبلت، این دو گونه ال سی دیها در بازار وجود دارند. این به این دلیل است که در خازن اثر خیرگی کوچکتر است و در گزینههای چند سنجشی انعطافپذیری بیشتری نسبت به نمونه مقاومتی دارند.

 

در بالای نمایشگر ال سی دی یک مانع شفاف غیررسانا قرار داده شده است که در بسیاری از موارد شیشهای است. به دنبال آن معمولاً عناصر سنجش وجود دارد که در کاربردهای خازنی قادرند افت ولتاژ یا جریان را در مکانهای خاص تشخیص داده و آنها را به کنترلکننده گزارش دهند، غالباً میتوان به طور مستقیم چند مکان را تعیین کرد. در بالای سنسورها، خود لایه خازنی قرار دارد که دارای خطوط بسیار کوچکی است که سوکت شارژ را در خود جای داده است و میتواند تحت تأثیر هر مادهرسانایی که صفحه را لمس میکند، قرار گیرد. در بالای این لایه محافظ استاندارد در جای خود قرار میگیرد.تعویض ال سی دی تبلت لنوو

 

در بیشتر صفحههای ال سی دی تبلت لنوو، یک صفحه مقاومتی با لایههای متعدد وجود دارد که لمس را از طریق فشار تشخیص میدهد. یکی از این لایهها از کریستال مایع ساخته شده است. با لمس لایهها، شکل ظاهری این کریستالهای مایع تغییر میکند و شکافهای بین الکترودهای موجود در صفحه را پر میکند. این واکنش باعث انعکاس کریستالهای مایع میشود و آنچه را که تازه روی صفحه کشیده شده است به نمایش میگذارد. اما البته، ساختار قرصهای ال سی دی تبلت لنوو فقط به همین جا ختم نمیشود.

 

میبینید که این کریستالهای مایع که درون لایهها قرار دارند، معمولاً شفاف هستند، بنابراین حتی اگر بازتابنده باشند، نمیتوانید تغییرات را ببینید پس زمینه تاریکی را که سازندگان در پشت صفحه قرار میدهند فقط آنها را میتوانید ببینید. به لطف افزودن زمینه تاریک، اکنون خواهید دید که کریستالهای مایع بازتابنده در لایههای صفحه مقاومت و اجزای بعدی آن قرار گرفتهاند. در نتیجه این فرآیندها، تصاویر در سطح قرصهای ال سی دی ظاهر میشوند.


امروزه مشهورترین تبلت طراحی شده با صفحه LCD، تبلت لنوو است. در واقع، این تبلت دارای دو ناحیه طراحی مختلف است که یکی از آنها در هر طرف تخته وجود دارد. سمت بالا ال سی دی به عنوان یک قرص طراحی معمولی کار میکند که باید به رایانه متصل شود، در حالی که قسمت پایین در تبلت لنوو یک صفحه ال سی دی است که برای استفاده نیازی به اتصال در هر جایی نیست.

 

 

نشانه های خرابی ال سی دی تبلت

ال سی دی تبلت لنوو در اینجا، ما علل مختلف را بررسی کرده و شما را راهنمایی خواهیم کرد، که ال سی دی تبلت لنوو شما به چه دلایلی ممکن است دیگر کار نکند؟ به محض روشن کردن تبلت لنوو خود صفحه سیاه میبینید؟ یا کمی بعد از روشن کردن تبلت لنوو خود صفحه ی سیاه میبینید؟ یا یک صفحه سیاه میبینیدهمراه با یک مکان نما؟ دلایل احتمالی صفحه سیاه میتواند یکی از موارد زیر باشد: به روزرسانی ویندوز اشتباه انجام شده باشد یعنی برای روزرسانیهای اخیر و همچنین بروزرسانی ویندوز ده شما مشکلاتی به وجود آمده باشد.

 

گزینه ی بعدی مشکل درایور کارت گرافیک است. مشکل سوم نقص سختافزاری است. مشکل چهارم از کابلها ی تبلت است بهتر است کابلها را در تبلت لنوو خود شل کنید. مشکل پنجم اتصالات بین تبلت لنوو شما است در این صورت یک برنامه راه اندازی کنید یا درایور مشکل ساز که به طور خودکار اجرا میشود را حذف کنید.


در زیر، مراحل لازم را برای تشخیص و رفع مشکلات ایجادکننده صفحه سیاه تبلت انجام خواهیم داد که ممکن است به تعویض ال سی دی تبلت لنوو ختم شود و نتوان آن را تعمیر کرد. توجه داشته باشید که بسته به اینکه صفحه سیاه قبل از دیدن صفحه ورود به سیستم یا بعد از آن اتفاق بیفتد، راه حلها بسیار متفاوت به نظر میرسند. اگر قبل از آن باشد، احتمال وجود برخی از مشکلات درایور دستگاه یا حتی یک مشکل سختافزاری وجود دارد. اگر بعد از آن باشد، مشکلی در ویندوز یا یک برنامه نصب شده وجود دارد. ما قبل از ورود به سیستم ابتدا به راه حل هایی برای صفحه سیاه خواهیم پرداخت. یا، پس از ورود به سیستم، به سراغ راه حل های دیگری در رابطه با صفحه سیاه خواهیم رفت.

 

 

تعویض ال سی دی لنوو و تعمیر ال سی دی

برای تعویض ال سی دی لنوو و تعمیر ال سی دی مراحل زیر را انجام دهید.


مرحله 1

صفحه نمایش تبلت خود را بررسی کنید. نکته ی مهم این است که بعد از اینکه هر راه حل پیشنهادی را امتحان کردید، بررسی کنید که آیا مشکل شما برطرف شده است یا نه. اطمینان حاصل کنید که صفحه نمایش یا ال سی دی تبلت لنوو شما ترک خورده، تراشه یا خراب نشده است. اگر قاب یا محافظ صفحه دارید، آن را بردارید. اگر برچسبهایی را روی صفحه یا حسگرها گذاشته اید، آنها را جدا کنید. مطمئن شوید که صفحه نمایش شما تمیز است.


مرحله 2

این مراحل عیبیابی را امتحان کنید: تبلت خود را دوباره راهاندازی کنید. در اکثر تبلتها، دکمه روشن یاخاموش تلفن خود را برای حدود 30 ثانیه یا تا زمان راهاندازی مجدد تبلت فشار دهید. در صفحه، ممکن است لازم باشد روی ری استارت ضربه بزنید. نکتهی مهم این است که بعد از راهاندازی مجدد، اگر صفحه لمسی شما هنوز کاملاً پاسخگو نیست، با نحوه بازنشانی تبلت به تنظیمات کارخانه آشنا شوید. برای یادگیری نحوه روشن و خاموش کردن حالت ایمن، به سایت پشتیبانی سازنده دستگاه خود بروید. حالت ایمن را روشن کنید. صفحه را لمس کنید. اگر صفحه در حالت ایمن کار میکند، به احتمال زیاد برنامهای مشکل شما را ایجاد کرده است.

 

حالت ایمن را خاموش کنید برای یافتن برنامهای که مشکل ایجاد میکند، برنامههای بارگیری شده اخیر را یکی یکی حذف کنید. پس از حذف برنامهای که باعث ایجاد مشکل میشود، میتوانید برنامههای دیگر را که حذف کردهاید دوباره نصب کنید.

وقتی مایع یا آبی روی تبلت لنوو شما میریزد، آسیب دیدن صفحه LCD آن آسان است. این ماده از یک ماده کریستال مایع تشکیل شده است که بین دو صفحه شیشهای فشرده میشود. تعمیر صفحه LCD گوشی شما شامل تعویض کامل صفحه نمایش است که به دلیل طراحی داخلی جمع و جور اکثر تبلتهای لنوو، روندی پیچیده است. این شامل از بین بردن کامل قاب خارجی تبلت است.

 

تعمیر ال سی دی

در تعویض ال سی دی تبلت لنوو دکمه روشن بودن تبلت را حدود سه تا پنج ثانیه نگه دارید تا تبلت خاموش شود. تبلت را رو به پایین و کف دست خود قرار دهید. درب پشت تبلت را فشار دهید. درب را به سمت پایین بلغزانید تا از تبلت جدا شود. باتری فاش شده را از تبلت جدا کنید. با استفاده از پیچ گوشتی مناسب، تمام پیچهای موجود در قاب پشت تبلت را بردارید. در بیشتر موارد، تبلتهای لنوو از پیچ Torx استفاده میکنند، اما در برخی موارد ممکن است لازم باشد از یک پیچ گوشتی سر فیلیپس دقیق استفاده کنید.

 

یک پیچ گوشتی نازک، سر صاف را وارد درز در امتداد لبه خارجی پوشش تبلت کنید. قاب پشتی تبلت را در بقیهی تبلتهای موجود درخانه امتحان کنید. این باید صفحه اصلی تبلت شما را نشان دهد. تمام پیچهای باقیمانده را از صفحه مدار تبلت جدا کنید. برد مدار را از داخل قاب تبلت کمی برداشته و تمام کابلهای روبان متصل به برد مدار را با دقت جدا کنید. برد مدار را از تبلت جدا کنید. این قسمت پشت صفحه کلید و صفحه LCD را نشان میدهد. هرگونه پیچ و مهرهای که صفحه LCD و صفحه کلید را در جای خود محکم میکنید بردارید. صفحه LCD را از محفظه اش درآورده و در صورت نیاز، کابلهای روبان باقی مانده را جدا کنید. صفحه LCD جدید را به صورت رو به پایین در داخل محفظه خالی صفحه قرار دهید. روش جداسازی قطعات را به صورت معکوس دنبال کنید تا دوباره تبلت را مونتاژ کنید.

 

 

بهترین مکان برای تعویض ال سی دی


در تعویض ال سی دی تبلت لنوو بهترین مکان برای تعمیرات تبلتهای لنوو همان نمایندگی ای است که از آن خرید میکنید و عوض کردن ال سی دی تبلت نیز از این قاعده مستثنی نیست. شما میتوانید در صورت ضربه دیدن و شکستن ال س دی خود سریعا به نمایندگی مورد نظر نزدیک محل خودتان مراجعه کنید و با ارایه دادن گارانتی آنها این کار را برای شما به صورت رایگان انجام خواهند داد البته به شرطی که از تاریخ مقرر گارانتی نگذشته باشد و بتوانید تعویض ال سی دی تبلت لنوو را انجام دهید .


نتیجه گیری 

در این مقاله سعی داشتیم درباره ی ال سی دی های تبلت لنوو | Lenovo و تعویض ال سی دی تبلت لنوو باهم صحبت کنیم و ببینیم که در صورت بروز مشکل باید با این ال سی دی تبلت لنوو که شکسته است، باید چکار کرد. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

 

تعمیر ال سی دی تبلت ایسوستعمیر ال سی دی تبلت دلتعمیر ال سی دی تبلت ایسرتعمیر ال سی دی تبلت 

  • 02145102
  • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15