• 02145102
  • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو

کارت گرافیک یکی دیگر از بخش های لپ تاپ لنوو است که امکان بروز خرابی در آن وجود دارد. کارت گرافیک که با نام های کارت ویدئو، کارت نمایشگر، آداپتور نمایشگر، آداپتور گرافیک و برد گرافیک نیز شناخته می‌شود -و در لاتین از آن با نام graphics card  یاد می شود،- یک کارت توسعه است که تصاویر خروجی را برای نمایشگر تولید می‌کند. اکثر کارت‌های گرافیک، توابع مختلفی مانند شتاب دهنده رندر صحنه‌های سه‌بعدی و دوبعدی، رمز گشایی کردن MPEG-2/MPEG-4، خروجی تلویزیون یا قابلیت اتصال چند مانیتور را ارائه می‌کنند.

 لپ تاپ لنوو با بالاترین کیفیت و مهندسی ساخته شده اند، اما آنها تخریب ناپذیر نیستند. فرسودگی در طول زمان می تواند باعث از کار افتادن کارت گرافیک یا کارت گرافیک لپ تاپ Lenovo شود. اغلب کارت گرافیک لنوو به دلیل فن کارت گرافیکی که کار نمی کند، بیش از حد گرم می شود. ما همچنین بسیاری از کارت‌های گرافیکی را برای لپ تاپ Lenovo شما ارتقا می‌دهیم. گیمرها دوست دارند تجربه بازی خود را با ارتقای کارت ویدیو یا کارت گرافیک لپ تاپ Lenovo خود برای ویدیو با کیفیت HQ، وضوح بالاتر و نرخ رفرش بالاتر ارتقا دهند. لنوو ایران همچنین می‌تواندکارت گرافیک لپ تاپ لنوو شما را ارتقا داده و آن را به یک ضبط کننده ویدیوی دیجیتال (DVR) تبدیل کند. این کار با نصب یک کارت ویدیوی تیونر تلویزیون به دست می آید، که به شما امکان می دهد تلویزیون را روی رایانه خود داشته باشید و لپ تاپ Lenovo خود را با HDMI، ویدیو کامپوزیت یا S-Video به تلویزیون خود متصل کنید. همه تعمیرات و کارهای تعویضی در  لنوو ایران با ضمانت 100% رضایت است و ما به دلیل ارائه بهترین کیفیت کار و کیفیت بالای قطعات تعویض کامپیوتر لنوو، مشتریان زیادی را حفظ کرده ایم. کلیه تعمیرات کارت گرافیک لپ تاپ لنوو توسط تکنسین های خبره، حرفه ای و با تجربه ما انجام می شود.

 

شما می توانید همین الان با شماره 45102-021 نمایندگی لنوو تماس بگیرید.

بروز خرابی در کارت گرافیک به دلیل ارتباط مستقیم عملکرد این قطعه با صفحه نمایش لپ تاپ، می بایست به سرعت مرتفع گردد زیرا وجود اشکال در آن عملاً دستگاه را بلااستفاده می کند. اگر چه خرابی کارت گرافیک می تواند علل مختلفی داشته باشد لیکن تنهاترین راه جهت رفع خرابی های پیش آمده در آن، مراجعه به یک مرکز مجاز و استاندارد در حیطه تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو است. مرکزی که تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو را بر اساس اصول و استانداردهای ذکر شده از سوی کمپانی سازنده انجام دهد و در این راه  از پیشرفته ترین تجهیزات بهره برد.

 

تعویض و تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو

امکان تعویض یا ارتقاء گرافیک لپ تاپ وجود دارد. اما باید توجه داشت در حالتی که چیپ گرافیک روی مادربورد لحیم شده باشد تعویض یا ارتقاء گرافیک لپ تاپ خیلی سخت می شود و نیاز به مهارت و تخصص ویژه‌ای دارد. کارشناسان مرکز تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو قادر به ارتقاء چیپ گرافیک بوده و این کار را  به صورت حرفه‌ای  بدون آسیب رساندن به چیپ گرافیک و مادربورد لپ تاپ انجام می دهند.

 

اگر لپ تاپ شما دارای کارت گرافیک باشد متخصصین به سادگی می توانند آن را تعویض کرده یا ارتقاء دهند. کادر فنی نمایندگی تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو، لپ تاپ را باز کرده، کارت گرافیک قدیمی یا معیوب را خارج کرده  و کارت گرافیک جدید را جایگزین خواهند کرد. توصیه می کنیم از تعویض کارت گرافیک به دست خودتان یا توسط افرادی که تخصص لازم را ندارند جدا پرهیز نمایید.

 اگر فقط یک قطعه کوچک از مادربرد آسیب ببیند، دیگر لپ تاپ از دست رفته و باید فکر یک لپ تاپ دیگر باشید. برای تعویض یا ارتقاء گرافیک لپ تاپ یا تعویض چیپ‌های لحیم شده روی بورد الکترونیکی دستگاهی به نام “BGA Machine”  تولید شده است. برخی ترجیح می دهند از روش هیتینگ یا گرما دادن به مدار و قطعه با سشوار مخصوص گرمایی استفاده کنند که روشی خطرناک است و در آن امکان خرابی کارت گرافیک بالاست.

 

 قیمت تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو

کارت گرافیک لنوو شما کمک می کند تا تصاویر و تصاویر با کیفیت بالا تولید کند. پس از مدتی، کارت ویدیوی پیش‌فرض رایانه شما می‌تواند منسوخ شود زیرا توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای جدیدتر و پیشرفته‌تر را تولید می‌کنند. اجرای نرم افزار جدیدتر با کارت قدیمی باعث می شود که نرم افزار ضعیف اجرا شود و در برخی موارد برنامه اصلا اجرا نشود. یک کارت گرافیک خوب برای تماشای فیلم و ویدیو با کیفیت HD و همچنین بازی با موتورهای گرافیکی پیشرفته ضروری است. ما در اینجا در لنوو ایران خوشحال خواهیم شد که لپ تاپ لنوو شما را به بهترین کارت ها مجهز کنیم تا دستگاه به روز باشد و نرم افزار شما به طور روان و کارآمد اجرا شود. برای استعلام قیمت تعمیر کارت گرافیک لنوو با کارشناسان ما در تماس باشید.

بروز خرابی در کارت گرافیک به دلیل ارتباط مستقیم عملکرد این قطعه با صفحه نمایش لپ تاپ، می بایست به سرعت مرتفع گردد زیرا وجود اشکال در آن عملاً دستگاه را بلااستفاده می کند. اگر چه خرابی کارت گرافیک می تواند علل مختلفی داشته باشد لیکن تنهاترین راه جهت رفع خرابی های پیش آمده در آن، مراجعه به یک مرکز مجاز و استاندارد در حیطه تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو است. مرکزی که تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو را بر اساس اصول و استانداردهای ذکر شده از سوی کمپانی سازنده انجام دهد و در این راه  از پیشرفته ترین تجهیزات بهره برد. در بخش های آتی با خدمات و ویژگی های پارت تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو بیشتر آشنا شوید.

 تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو

 

نمایندگی تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو

در تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو، امکان تعویض یا ارتقاء گرافیک لپ تاپ وجود دارد. اما باید توجه داشت در حالتی که چیپ گرافیک روی مادربورد لحیم شده باشد تعویض یا ارتقاء گرافیک لپ تاپ خیلی سخت می شود و نیاز به مهارت و تخصص ویژه‌ای دارد. کارشناسان مرکز تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو قادر به ارتقاء چیپ گرافیک بوده و این کار را  به صورت حرفه‌ای  بدون آسیب رساندن به چیپ گرافیک و مادربورد لپ تاپ انجام می دهند.

 اگر لپ تاپ شما دارای کارت گرافیک باشد متخصصین به سادگی می توانند آن را تعویض کرده یا ارتقاء دهند. کادر فنی نمایندگی تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو، لپ تاپ را باز کرده، کارت گرافیک قدیمی یا معیوب را خارج کرده  و کارت گرافیک جدید را جایگزین خواهند کرد. توصیه می کنیم از تعویض کارت گرافیک به دست خودتان یا توسط افرادی که تخصص لازم را ندارند جدا پرهیز نمایید. اگر فقط یک قطعه کوچک از مادربورد آسیب ببیند، دیگر لپ تاپ از دست رفته و باید فکر یک لپ تاپ دیگر باشید. برای تعویض یا ارتقاء گرافیک لپ تاپ یا تعویض چیپ‌های لحیم شده روی بورد الکترونیکی دستگاهی به نام “BGA Machine”  تولید شده است. برخی ترجیح می دهند از روش هیتینگ یا گرما دادن به مدار و قطعه با سشوار مخصوص گرمایی استفاده کنند که روشی خطرناک است و در آن امکان خرابی کارت گرافیک بالاست.

 

  نشانه های خرابی کارت گرافیک

نشانه های خرابی کارت گرافیک را به طور خلاصه می توان در موارد زیر جمع بندی کرد:

  • با وجود روشن بودن لپ تاپ تصویری بر روی مانیتور خود نمی بینید در این صورت احتمالاً اشکال دستگاه مربوط به کارت گرافیک آن است و می بایست سرویس های مرتبط با تعمیر کارت گرافیک بر روی دستگاه اِعمال گردد.
  • وجود خطوط راه راه عمودی از بالا به پایین حاکی از احتمال آسیب دیدگی کارت گرافیک است.
  • در صورتی که پس از بالا آمدن صفحه ی حاوی آرم ویندوز، صفحه مانیتور شما خاموش می شود به احتمال زیاد یکی از قطعات الکترونیکی مرتبط با کارت گرافیک شما آسیب دیده است.
  • در صورتی که با اجرای کارهای سنگین توسط لپ تاپ (نظیر اجرای برنامه ها و یا بازی هایی با گرافیک بالا) تصویر ارائه شده توسط لپ تاپ کند و بی کیفیت شود احتمالا مشکلی در سیستم خنک کننده کارت گرافیک به وجود آمده است.
  • موارد بالا همگی می تواند نشانه ای دال بر خرابی کارت گرافیک باشد لیکن در خیلی موارد نیز مشکل از کارت گرافیک نیست و اشکال ایجاد شده می تواند از منبع تغذیه و یا مادربرد لپ تاپ باشد که اجازه انتقال تصویر را به کارت گرافیک نمی دهد. جهت عیب یابی صحیح دستگاه خویش می توانید به پارت تخصصی تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو مراجعه نمایید.
  • نشانه های کارت گرافیک سوخته
  • سوختن کارت گرافیک لپ تاپ را می توان با جایگزین کردن یک کارت گرافیک جدید بر روی دستگاه تشخیص داد.

 تعویض کارت گرافیک لنوو

 

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو به چه صورت است؟

کارت گرافیک یکی از پیچیده‌ترین قسمت‌های لپ تاپ به هنگام خرید است، به این علت کارت گرافیک دارای اعداد پسوند و پیشوند‌های و خصوصی است.

به طور کلی کارت گرافیک دو نوع است:

۱_ گرافیک مجتمع

۲_ گرافیک اختصاصی .

گرافیک مجتمع در پردازنده cpu( پردازنده اصلی) قرار دارد و به هنگام دیدن فیلم و ویرایش‌های ابتدایی در فتوشاپ و paint طراحی شده است. گرافیک اختصاصی برای کار‌های پیشرفته‌تر مانند ادیت فیلم و صدا و طراحی‌های مهندسی مورد استفاده قرار می‌گیرد، در بعضی از لپ تاپ‌ها فقط گرافیک مجتمع استفاده می‌شود. از این لپ تاپ نمی‌توان برای کار‌های گرافیکی استفاده کرد فقط برای کار‌های عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرند. بعضی از لپ تاپ‌ها هم گرافیک ساده و گرافیک اختصاصی را دارند این لپ تاپ‌ها در کار‌های گرافیکی پیچیده و سخت مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این مقاله به نحوه تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو می‌پردازیم.

 


نحوه تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو

 در این قسمت مشکلات کارت گرافیک و نحوه تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو می‌پردازیم، از مشکلات رایجی که برای کارت گرافیک حقوق می‌دهد خدمات داشتن کارت گرافیک هنگام کار کردن آن است، این مشکل در بیشتر مواقع به علت لحیم سردی کارت گرافیک رخ می‌دهد. برای تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو خود ابتدا هیت سینک، با استفاده از خمیر فلکس( اندازه نوک یک پیچ گوشتی) قسمت بالای چیپ به طوری که دقیقاً بین چیپ و برد کارت گرافیک باشد همین را قرار دهید اکنون دمای هیتر را بر روی ۳۵۰ درجه تنظیم کنید فشار هوا را به طور کامل ببندید( حتماً کلاهک هدایت‌کننده باد هیتر را بردارید) و حدود ۵ دقیقه به چیپ گرما بدهید که خمیر فلکس از زیر چیپ عبور کند و از پایین آن خارج شود، حالا تا پایین آمدن کامل دمای کارت گرافیک صبر کنید.

با این روش به احتمال ۹۹ درصد مشکل شما حل می‌شود اگر درست نشد برای تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ خود به مراکز معتبر مراجعه کنید. به هنگام نصب کارت گرافیک بعد از تعمیر آن کامپیوتر روشن نمی‌شود( یک بار می‌چرخد و بعد می‌ایستد) هرگاه در قسمت سخت‌افزار مشکلی پیش بیاید برق مادربرد به دست پاور قطع می‌شود، بنابراین هنگامی که شما کارت گرافیک را به مادربرد وصل می‌کنید ولی لپ تاپ روشن نمی‌شود؛ اما به هنگام جدا کردن آن از مادربرد فعالیت از سرگرفته می‌شود پس قطعاً کارت گرافیک مشکل دارد و نیاز به تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو می باشد.

برای رفع این ایراد ابتدا برد را با دقت چک کنید در صورتی که برد زخمی و یا اتصالی در آن وجود داشته باشد، آن را برطرف کنید اگر مشکل از رفتن شد به احتمال زیاد ایراد از ماسفت‌های گرافیک لپتاپ شما است، که در صورت سوختن هر کدام از آن‌ها مشکلی در کارت گرافیک رخ می‌دهد که با تعویض آن‌ها این مشکل رفع خواهد شد.

  

نشانه‌های سوختن کارت گرافیک لپ تاپ

در تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو، کارت گرافیک بر اثر مشکلاتی همچون: نوسانات مربوط به منبع تغذیه_ ضعیف بودن پاور سیستم_ اتصال کارت گرافیک ناسازگار با مادربرد سیستم_ خرابی فن خنک‌کننده کارت گرافیک و داغ شدن بیش از حد کار باعث سوختگی می‌شود از مهمترین علائم سوختگی کارت گرافیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱_ عدم نمایش تصاویر بر روی نمایشگر با وجود روشن بودن لپ تاپ
۲_ خطوط راه راه که به صورت عمودی از بالا تا پایین نمایشگر را در بر گرفته‌اند حاکی از سوختن و یا نیم سوز شدن کارت گرافیک می‌باشند.
۳_ اگر بعد از روشن کردن لپ تاپ خود صفحه نمایشگر خاموش می‌شود به احتمال زیاد قطعات الکترونیکی مرتبط با کارت گرافیک دچار سوختگی شده‌اند.
۴_ از دیگر علائم سوختگی کارت گرافیک می‌توان به تصاویر کند و بی‌کیفیت به هنگام اجرای برنامه و بازی‌ها با گرافیک بالا اشاره کرد.

 بدون کارت گرافیک، حجم کار می تواند متوقف شود و وضعیت بسیار ناامید کننده است. تعمیر کارت گرافیک در لنوو ایران سریع، ارزان و کارآمد است. در بیشتر موارد، اگر قطعات لپ تاپ لنوو موجود باشد، کارت گرافیک لپ تاپ رومیزی Lenovo در همان روز تعویض می شود. اگر کارت گرافیک را در انبار نداریم، باید از توزیع کننده یا سازنده خود (Lenovo) سفارش دهیم. هنگامی که کارت ویدیوی لپ تاپ لنوو شما را سفارش دادیم، لطفاً حداکثر 2 تا 4 روز برای تعمیر وقت بگذارید. در مقایسه با اکثر رقبا، باید 4 تا 6 هفته منتظر بمانید زیرا آنها باید لپ تاپ لنوو شما را برای سرویس بفرستند، در حالی که تمام تعمیرات لپ‌ تاپ لنوو ما به صورت محلی، در داخل شرکت ما انجام می‌شود. ما تعمیرات را همراه با ضمانت ارائه می دهیم. ما یک شرکت تعمیرات حرفه ای بسیار معتبر در ایران، در شهر تهران با قیمت های مقرون به صرفه در خدمات تعمیر کامپیوتر هستیم.

 

نمایندگی تعمیر کارت گرافیک لنوو در محل

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو - همانطور که گفتیم کارت‌گرافیک از مهمترین قطعات موجود در لپ تاپ است که با توجه به اهمیت خاص آن تعمیر آن نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو با استفاده از کادری مجرب و متخصص و بهترین تجهیزات سخت‌افزاری، مشکلات لپ تاپ شما را رفع می‌کنند. تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو در محل به دلیل حساسیت آن و مزایای خاصی که در ادامه می‌گوییم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. از جمله مزایای این کار می‌توان به صرفه‌جویی در زمان، تعمیر سریع‌تر با توجه به در نوبت نبودن کار شما و نظارت به کار تعمیرکار اشاره کرد.

 

 تعمیرات لپ تاپ لنوو

مرکز تعمیرات لپ تاپ لنوو سال‌هاست که فعالیت خود را به منظور ارائه‌ی خدمات پس از فروش محصولات کمپانی بزرگ لنوو آغاز کرده است. این مرکز قادر به تعمیر و بازیابی تمامی لپ تاپ‌های لنوویی است که به هر دلیل دچار افت عملکرد یا خرابی شده‌اند. مدیریت مرکز تعمیرات لپ‌ تاپ لنوو به‌روزترین تجهیزات تعمیر را در اختیار کارشناسان این مرکز نهاده است تا بهترین خدمات، در مدت زمانی کوتاه و با کمترین هزینه به هموطنان گرامی عرضه گردد.

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو یکی از تخصصی ترین سرویس های ارائه شده در این مرکز است که در کنار سایر خدمات به متقاضیان و مراجعان ارائه می گردد. در واحد تعمیرات لپ تاپ لنوو، تمامی قطعات و محصولات با گارانتی اورجینال بودن و با مناسب‌ترین قیمت ارائه می‌گردد. بعلاوه به شما این اطمینان داده می‌شود که کلیه محصولات عرضه شده در مرکز تعمیرات لپ تاپ لنوو مثل تاچ و ال‌سی‌دی، قاب و … با درجه کیفی عالی و اورجینال ‌باشد. نمایندگی تعمیرات لپ تاپ لنوو از فروش و مصرف کالاهای تقلبی و کارکرده در حین عملیات تعمیر خودداری کرده که این امرضامن کیفیت دستگاه شما پس از تعمیر خواهد بود.

 اگر با تست سیستم با یک کارت گرافیک دیگر، تصویر به مانیتور لپ تاپ شما انتقال یافت، بنابراین برای تعمیر کارت گرافیک و یا تعویض آن باید دست به کار شوید. اما اگر با تست یک کارت گرافیک دیگر ، باز هم تصویری بر روی مانیتور خود نمی بینید مشکل احتمالاً ناشی از قطعات دیگر دستگاه است. توجه داشته باشید که در مواردی نیز عدم امکان انتقال تصویر ناشی از آن است که چیپ ست مربوط به انتقال تصویر در مادربورد خراب شده است. گاهی اوقات نیز به علت بروز مشکل در منبع تغذیه سیستم ، توان کافی برای انتقال تصویر به مانیتور وجود ندارد. حتی گاهی به علت بروز مشکل در پردازنده مرکزی سیستم (CPU) نوبت به عملیات انتقال تصویر نمی رسد. جهت بررسی های تخصصی لپ تاپ خویش و عیب یابی صحیح پیش از تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ می توانید به نمایندگی تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو مراجعه نمایید.

 

نتیجه‌گیری

کارت گرافیک از جمله قطعات خاص لپ تاپ می‌باشد حفاظت از آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، درصورت خرابی آن تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو خود را به افراد متخصص و متبحر بسپارید. به علائمی که کامپیوتر شما در مورد خرابی کارت گرافیک دارد دقت کنید و در صورت خرابی، برای سریع انجام شدن کار خود از متخصصین بخواهید که تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو شما را در محل کار یا منزل شما انجام دهند و نسبت به تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ لنوو | Lenovo شما اقدام کنند.

 

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ ایسوستعمیر کارت گرافیک لپ تاپ ایسرتعمیر کارت گرافیک لپ تاپ دلتعمیر کارت گرافیک

 

  • 02145102
  • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15