• 02145102
 • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15

تعمیر تاچ گوشی لنوو

نمایندگی لنوو به دلیل برخورداری از آرشیو جامعی از تاچ و ال سی دی های انواع تبلت و موبایل لنوو، در طول سالهای اخیر با حذف واسطه ها، برترین کیفیت را با کمترین هزینه به کاربران این دستگاه ها ارائه نموده است. شما کاربران گرامی می توانید در صورت مواجه با هر گونه ناکارآمدی و اختلال در تاچ دستگاه خویش به مرکز تعمیر تاچ گوشی لنوو مراجعه کرده و تخصصی ترین خدمات مرتبط را دریافت نمایید.

 

شما می توانید همین الان با شماره 45102-021 نمایندگی لنوو تماس بگیرید.

تعمیر تاچ گوشی موبایل لنوو

تعمیر تاچ گوشی لنوو یکی از تخصصی ترین سرویس های ارائه شده در نمایندگی لنوو است که توسط تخصصی ترین تیم سخت افزاری و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات این قطعه انجام می پذیرد. تعمیر تاچ گوشی لنوو Lenovo در این مرکز به دست کارشناسانی انجام می ‌پذیرد که با حضور در دوره‌ های تخصصی-آموزشی و آنالیز گوشی های بیشماری از لنوو، بر ساختار این محصول تسلط یافته و قادر به رفع تمامی اشکالات نرم افزاری و سخت افزاری ایجاد شده در آن گشته اند. شما کاربران گرامی می توانید در این مرکز حضور یافته و تخصصی ترین خدمات مورد نیاز در حوزه تعمیرات گوشی از جمله تعمیر تاچ گوشی لنوو، تعمیر باتری گوشی لنوو و … را دریافت نمایید.

 

تعویض و تعمیر تاچ گوشی لنوو

شکستگی و خرابی تاچ گوشی لنوو از آن دست اتفاقات شایعی است که ممکن است برای کاربران گوشی های لنوو پیش آید. اگر گوشی لنووی شما از فاصله زیاد به زمین بخورد و یا ضربه سنگینی به آن وارد شود، علاوه بر اتفاقات جانبی دیگر، احتمال شکستگی ال سی دی و تاچ در آن بالاست. 

 

در تعمیر تاچ گوشی لنوو، اگر تاچ گوشی لنوو دچار شکستگی شود و یا از کار بیفتد، ضروری است که بلافاصله اقدامات مورد نیاز جهت تعویض و یا تعمیر تاچ گوشی لنوو انجام پذیرد. زیرا تاچ در چنین محصولاتی، رابط میان کاربر و دستگاه است و در صورتی که خراب گردد، گوشی عملاً بی‌استفاده شده و از کار می افتد. کارشناسان ما در مرکز تعمیر تاچ گوشی لنوو پس از عیب یابی صحیح و کارشناسانه و بررسی تخصصی این بخش از دستگاه، امکان تعویض و یا تعمیر آن را با شما در میان گذاشته و با اتمام تعمیرات، دستگاهی کامل و بی عیب و نقص به شما تحویل می دهند. در صورتی که اشکال پیش آمده در تاچ گوشی لنوو حاد بوده و امکان رفع آن وجود نداشته باشد، اقدامات لازم جهت تعویض تاچ گوشی لنوو – پس از کسب اجازه از صاحب دستگاه- انجام خواهد شد. تعویض تاچ گوشی لنوو، با استفاده از صفحات اورجینال شرکتی –که به صورت جداگانه خریداری شده و یا از اوراق سایر دستگاه های معیوب تهیه شده اند- انجام می پذیرد.

 

 

نکات مهم پس از تعمیر تاچ گوشی لنوو

رعایت برخی نکات مهم پس از تعمیر تاچ گوشی لنوو سبب می گردد تا دارنده دستگاه از درستی تعمیرات اِعمال شده بر روی دستگاه مطمئن گردد. بنابراین در صورتی که گوشی شما نیز دچار اشکال شده و حال قصد تحویل گرفتن آن را دارید به نکات زیر که توسط کارشناسان نمایندگی تعمیر گوشی لنوو عنوان شده اند، توجه فرمایید:

 • پس از تعمیر تاچ گوشی لنوو عملکرد لمسی تمام قسمت‌‌های تاچ گوشی‌تان را چک نمایید.
 • یک تصویر تمام مشکی را در گوشی خود به نمایش بگذارید. دقت کنید تمام صفحه‌نمایش یک‌دست مشکی باشد تا اگر پیکسلی سوخته باشد، متوجه شوید و از تعمیرکننده درخواست تعویض مجدد و یا تعمیر تاچ گوشی لنوو مجدد کنید.
 • گوشی خود را در حالت روشن در دست بگیرید و به جهت افقی (چپ و راست) بچرخانید. در حین این کار زاویه دید گوشی خود را بسنجید و به کیفیت تصویر دقت نمایید. (پنل‌های نامرغوب و ارزان قیمت در این حالت افت کیفیت خود را با تغییر رنگ تاچ و صفحه نمایش نشان می‌دهند).

 

 

تفاوت تاچ و ال سی دی گوشی لنوو

یکی از پرسش های مکرری که کاربران گوشی ها از کارشناسان ما می پرسند آن است که آیا شکستگی ایجاد شده در صفحه نمایش گوشی لنوو، فقط مربوط به تاچ است و یا ال سی دی گوشی را نیز درگیر خود کرده است. اگر در پی تعویض و یا تعمیر تاچ گوشی لنوو خویش هستید، پیش از اقدام به این کار، مطلب زیر را مطالعه نمایید. در مطلب زیر اطلاعاتی در مورد شکستگی گلس، تاچ و در نهایت ال سی دی ارائه شده است.

 

در مورد شکستگی گلس گوشی لنوو بد نیست بدانید که اگر گلس شیشه گوشی تان شکسته باشد، این اتفاق روی تاچ و عملکرد صفحه نمایش شما تاثیری نخواهد گذاشت مگر روی نقاطی که گوشی شما ترک خورده است. هنگامی که گوشی از دست تان می افتد و ترک برمی دارد شکستن گلس آن نسبت به حالت های بعدی خوشبینانه ترین حالت است. تعویض گلس در قیاس با تعویض ال سی دی گوشی لنوو، هزینه کمتری خواهد داشت. در ارتباط با شکستگی تاچ گوشی لنوو، باید بدانید که در تاچ اسکرین، لایه شفافی از پلاستیک است که سیگنال لمس ها را می خواند و آن را به واحد پردازشگر منتقل می کند. اگر تاچ گوشی شما شکسته باشد، عملکرد لمسی گوشی از کار می افتد اما هنوز هم می توان موارد نمایش داده شده بر روی صفحه نمایش را مشاهده کرد و خود نمایشگر گوشی همچنان در حالت نرمال کار خود را ادامه خواهد داد.

 

در شرایطی که ضربه وارد شده به گوشی منجر به شکستگی ال سی دی گوشی شود، پنل صفحه نمایش گوشی دچار لکه های تیره یا ترک های تار عنکوبتی یا هر دو خواهد شد. در چنین وضعیتی احتمالا دیگر نتوانید چیزی روی صفحه نمایش خود مشاهده کنید. اگر صفحه نمایش تان دارای خطوطی در داخل خود است و یا ظاهری شبیه ریختن جوهر دارد پس به احتمال زیاد ال سی دی آن شکسته است و نیاز به تعویض ال سی دی گوشی لنوو خواهید داشت. وضعیت دیگری نیز وجود دارد که در آن کاربر همچنان می تواند تصاویر را با یک ال سی دی خراب مشاهده کند اما صفحه آن بسیار تاریک است. از آن جا که ال سی دی زیر گلس و تاچ قرار گرفته اگر وارد شدن ضربه به گوشی، منجر به شکستن و خراب شدن ال سی دی و یا خراب شدن گلس و تاچ بصورت همزمان شود باید کل قطعات تاچ و ال سی دی عوض شود (زیرا در هر حالت ال سی دی شکسته است.) تخصصی ترین سرویس های مرتبط با تعمیر تاچ گوشی لنوو با حضور در نمایندگی لنوو قابل دریافت است.

 

 

تعمیرات گوشی لنوو

تعمیر گوشی لنوو یکی از تخصصی ترین خدمات ارائه شده در این مرکز است که با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و کارامدترین ابزار انجام می پذیرد. مرکز تعمیر گوشی لنوو در تلاش است تا با همکاری مجموعه‌ای از مهندسان جوان و متخصص و با بکارگیری مجموعه ای از تجهیزات پیشرفته، به تمامی دستگاه‌های معیوب تولد دوباره بخشیده و با افزایش عمر مفید آن‌ها، لذت استفاده از یک محصولِ با کیفیت را مجدداً به کاربر ارزانی دارد. نمایندگی لنوو فعالیت خود را همزمان با ورود دستگاه‌های لنوو به درون کشور آغاز کرده و همگام با تکنولوژی‌های به‌کار رفته در این صنعت، تجهیزات و ابزار خود را به‌روز رسانی ساخته است.

 

مدیریت این مرکز همواره با برگزاری دوره‌های تخصصی تعمیر –به ویژه تعمیر تاچ گوشی لنوو- برای کارشناسان خویش، درصدد همگام‌ سازی مباحث نظری و فنی کارشناسان تعمیرات لنوو با تکنولوژی‌های روز دنیا بوده است. خروجی این دوره‌ها متخصصانی متبحر بوده است که با به‌روزترین متدها و تکنیک‌های تعمیر آشنا گشته‌ و قادر به رفع تمامی عیوب موجود در این دستگاه گشته‌اند.

 

 

نمایندگی لنوو و واحدهای تعمیرات لنوو

نمایندگی لنوو همگام با افزایش عرضه و تقاضای محصولات این کمپانی خوش‌نام، تمامی تلاش و توان خویش را به‌کار بسته تا در ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات –چه در بخش فروش و چه در بخش خدمات پس از فروش- ثابت‌قدم و مستحکم باشد.نمایندگی lenovo در این راستا دو بازوی توانمند دارد که به وجود آن‌ها بالیده و افتخارات خویش در این عرصه را مدیون حضور آن‌ها می‌داند. بازوی نخست نمایندگی لنوو، کارشناسان بخش فروش می‌باشند که با صبر و حوصله پاسخگوی تمامی نیازهای کاربران محصولات لنوو هستند و از ارائه هیچ اطلاعاتی در زمینه هریک از محصولات لنوو به مشتریان گرامی دریغ نمی‌کنند.

 

تعویض تاچ گوشی موبایل لنوو

شکستگی ، سوختن ، رنگ پریدگی و ... از مشکلاتی است که برای تاچ گوشی موبایل پیش می آید. راه های مختلفی برای پیشگیری از این مشکلات و حل آن ها وجود دارد. ما در ادامه این مقاله قصد داریم تا بیشتر در مورد تاچ گوشی موبایل لنوو و تعمیر آن صحبت کنیم. امیدواریم از خواندن انی مقاله لذت ببرید. با ما همراه باشید. عناوینی که می خواهیم در این مقاله به بررسی آن ها بپردازیم.

 • تاچ گوشی چیست؟
 • تعمیر تاچ گوشی لنوو
 • خراب شدن تاچ گوشی چه نشانه هایی دارد؟
 • تاچ گوشی چیست؟

 

صفحه لمسی یا به انگلیسی تاچ اسکرین (touch screen) به صفحه ای گفته می شود که بتوان با تماس یک شئ برای مثال : انگست دست انسان ، خواص شئ مانند نیرو ، گرما ، نور ، رسانایی الکتریکی و ... را تشخیص داد. صفحه های لمسی کاربرد های بسیاری دارد و در صنایع مختلف از آن استفاده می شود.


تاریخچه صفحه لمسی

ساموئل هورست ، زمانی که استاد دانشگاه کنتاکی آمریکا بود ، روزی برای آزمون نهایی دانشگاه مجبور بود تا حجم زیادی از مقاله ای را مطالعه کند. او برای صرفه جویی کردن در زمان اولین سنسور لمسی را که نامش الوگراف بود را اختراع کرد. الوگراف به او کمک می کرد تا مقالات را خیلی سریع تر وارد فضای مشخصی کند. 3 سال بعد از آن اتفاق ، در سال 1974 ، ساموئل هورست اولین حفحه لمسی شفاف را اختراع و طراحی کرد، امروزه ممکن است به تعمیر تاچ گوشی لنوو احتیاج پیدا کنیم.

 

 

انواع فناوری تاچ های لمسی 

مقاومتی

در فناوری صفحه لمسی مقاومتی از چند لایه استفاده شده است که مهم ترینشان ، از دولایه از جنس فلز است. فناوری مقاومتی که حساس به فشار است ، با فاصله ی خیلی کمی از هم جدا شده‌اند. زمانی که این صفحه در نقطه خاصی توسط شئ لمس شود ، صفحه های مقاومتی در آن نقطه به هم دیگر وصل می شوند. در این حالت ، صفحه به صورت مقاومتی کار می کند و جریان الکتریکی صفحه عوض می شود که این خود ، توسط یک کنترلر پردازش می‌شود. تغییر جریان دان به این شکل است که بر حسب تعداد سیم‌ های مورد استفاده و مکان اتصال ، مقاومت بین صفحات تغییر می کنند.


خروجی تخته ی صفحه لمسی مقاومتی معمولا : چهار ، پنج ، و هشت ‌سیم ‌می باشد و مکان لایه ‌های مقاومتی بر حسب تعداد خروجی مورد استفاده فرق خواهد داشت. در حالت چهار سیمه ، شئ مورد نظر می‌تواند در چپ ، راست ، بالا و پایین قرار بگیرد. در حالت پنج سیمه ، نقطه ‌هایی که قابل تشخیص است شامل پنج گوشه و نقطه وسط می باشد. صفحات لمسی سری مقاومتی قیمت مناسب و خوبی در بازار دارند ، ولی دارای قدرت تفکیک 75% هستند که با اضافه کردن صفحه محافظ شیشه ای تا 85% قابل افزایش است و در سوی دیگر با این عمل ، صفحات از عوامل بیرونی مثل : آب و گرد و خاک محافظت می شوند و در حال حاظر بیشترین استفاده را دارند.


مزایا و معایب سری مقاومتی

مزایا : استفاده کردن از بیشتر اجسام برای لمس صفحه مثل : دست ، دستکش ، قلم استایلوس و ...
قیمت مناسب ، و کم حجم بودن سیستم ورودی
معایب : ثبت یک تماس یا تاچ در یک لحظه ، بازتاب کردن نور ، بزرگ بودن این تکنولوژی


خازنی

صفحه لمسی سری خازنی یا الکترواستاتیک ، صفحه‌ ای است که با موادی مثل : اکسید نازک ایندیم پوشیده شده ‌است که جریان بسیار ثابت و خوبی را از حسگر ها عبور می‌دهد. این مدل از صفحه ها می توانند فقط با دست خالی بدون هیچ گونه پوششی لمس شوند. در مواقعی که قدرت تفکیک آن توسط فرکانس ها بالاتر می رود ، طبیعتا قیمت آن نیز افزایش می یابد.

 • مزایا : ثبت کردن بیش از یک تماس در یک زمان ، عبور کافی نور
 • معایب : محدودیت استفاده از اجسام برای لمس کردن آن ، قیمت بسیار بالا ، آسیب‌ پذیر بودن نسبت به آلودگی و رطوبت هوا


فروسرخ

این سری از صفحه ، از روش های مختلفی بهره می برد. یکی از این روش ها استفاده از نتطه گرمایی می باشد که در مواقعی باعث کندی و هنگی شدن موبایل می شود. در روش دیگر ، صفحه ها از نور فروسرخ به صورت عمودی بهره می برند. این صفحات مقاوم ‌ترین سطح در این فناوری را دارند و در شاخه های نظامی که نیاز به صفحه نمایش لمسی وجود دارد ، کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 • مزایا : عبور دادن کامل نور تولید شده ، با دوام‌ ترین فناوری در مقایسه با سایر گزینه های موجود ، قابل استفاده با تمامی اجسام ، بدون نیاز داشتن به فشار فیزیکی زیاد
 • معایب : بالاترین قیمت در مقایسه با سایر فناوری ها ، تأثیر گذاری منفی نور محیطی زیاد بر عملکرد صفحه ، ثبت یک تماس فقط با یک ضربه در یک لحظه ، حفاظت نکردن از صفحه مانیتور

 


خراب شدن تاچ گوشی چه نشانه هایی دارد؟

اگر شما نشانه های خرابی تاچ گوشی را بدانید ، می توانید با کوچک‌ترین مشکلی آن را شناسایی و عیب یابی کنید و آن را حل کنید.

 

شکستگی روی صفحه تاچ

این طبیعی است وقتی که روی صفحه نمایش گوشی ، شکستگی پیش بیاید این قطعه دچار مشکل می شود و نیاز به تعمیر تاچ گوشی لنوو و بررسی می باشد.


کار نکردن تاچ

کار نکردن تاچ گوشی یا به وجود آمدن مشکل یا اختلال و تاخیر در تماس با صفحه نمایش ، یکی از اصلی ترین نشانه های خرابی گوشی موبایل است که نیاز به تعمیر تاچ گوشی لنوو می باشد 

 

روشن نشدن صفحه نمایش

روشن نشدن صفحه نمایش گوشی ، همیشه دلیلی برای خرابی ال سی دی و تاچ ندارد و در بعضی مواقع می‌تواند از دلایلی مانند : بروز اختلال در عملکرد قطعات برد و مدارهای آن ، مدار پاور و شارژ ، باتری و ... باشد و در بعضی مواقع نیز روشن نشدن صفحه گوشی موبایل می تواند ناشی از سوختن ال سی دی دستگاه باشد که در این حالت باید برای تعمیر آن به صورت حرفه ای اقدام کرد.

 

سیاه شدن بخشی از صفحه

سیاه شدن بخشی از صفحه نمایش نشان می‌دهد که این قسمت از ال سی دی گوشی موبایل سوخته است و قادر به نمایش محتوا نیست.

 

سو سو زدن صفحه نمایش

سو سو زدن صفحه نمایش در برخی موارد ، در گوشی های شرکت سامسونگ اتفاق می‌ افتد ولی در گوشی های اپل ، آیفون و لنوو نیز ، این مشکل دیده شده است. سو سو زدن صفحه نمایش ممکن است در کارایی و استفاده شما از گوشی مشکلی به وجود نیاورد ولی یکی از اصلی ترین نشانه های خرابی تاچ ال سی دی می باشد.

 

درست شدن هاله یا خط های رنگی روی صفحه نمایش

این یکی از مشکلاتی است که برای گوشی های همراه به ویژه در گوشی های برند سامسونگ پیش می آید و نیازمند تعویض صفحه تاچ است ، زیرا به سبب به وجود آمدن این مشکل ، صفحه نمایش قابل تعمیر نخواهد بود.

 
درست کار نکردن تاچ 

اگر تاچ صفحه نمایش گوشی شما درست کار نمی کند و عملکرد سالمی ندارد ، این یکی دیگر از نشانه ‌های خرابی تاچ است که فقط می توان با تعویض کردن کامل تاچ گوشی ، آن را تعمیر کرد.
آیا تاچ ال سی دی قابل تعمیر است؟

برای پاسخ به این سوال ، باید بگوییم بله چون در مواردی قابل تعمیر است که در ادامه ی مقاله به بررسی آن ها می پردازیم.

 

قسمت هایی از تاچ کار نمی کند

بعد از چک کردن گلس تلفن ، سوکت ها و مسیری که در آن وجود دارد را بررسی کنید و برای تعمیر تاچ ، باید قسمت آی سی آن را عیب یابی کنید. 

 

تاچ اصلا کار نمی کند

برای تعمیر تاچ ، ابتدا باید یکی از قطعات سالم آن را بررسی کنید ، بعد از سالم بودن آن باید سوگت ها و سیم های متصل شده را بررسی کنید ، در صورت مشاهده خرابی باید تاچ ال سی دی را تعویض کنید.

  

تعمیر تاچ ال سی دی توسط دستگاه گلس

در تعمیر تاچ گوشی موبایل لنوو، دستگاه تعمیر تاچ ال سی دی که به آن دستگاه گلس نیز گفته می شود ، از قسمت های متفاوتی تشکیل شده است که اولین دستگاه تولید شده برای تعویض گلس گوشی می باشد. این دستگاه جداکننده ای است که نقش اتو را ایفا می کند و با تولید حرارت باعث می شود تا چسب بین تاچ و ال سی دی نرم شود و بعد از آن توسط یک سیم شیشه را از ال سی دی باید خارج کرد. بعد آن را در دستگاهی به نام حباب گیر می گذاریم تا حباب های موجود بین گلس و تاچ ال سی دی موبایل از بین برود.

 

 

روش تعویض و تعمیر تاچ

 

اجزای گوشی را از هم جدا کنید

در مرحله ی اول شما باید یک تاچ ال سی دی جدید ، که کیفیت خوبی داشته باشد و قیمت آن هم مناسب باشد را خریداری کنید و سپس به تعمیر تاچ گوشی موبایل لنوو بپردازیم. سعی کنید تاچی را خریداری کنید که قیمت خیلی بالایی نداشته باشد و از برند خوبی برای آن استفاده کنید. سپس ، باید با استفاده از یک فلاپ پلاستیکی گوشی را باز کنید ، در مرحله بعدی یک محفظه کوچک را در گوشه دستگاه پیدا کنید و فلاپ را در آن جا فشار دهید. بعد از آن باتری و کابل صفحه تاچ را از دستگاه جدا کنید. برای جدا کردن شیشه ال سی دی ، باید به خاطر بسپارید که کابل آن در کدام قسمت گوشی قرار داشت.

 

برای تعمیر ، شیشه ای را که شکسته است بردارید

این پروسه ، مقداری تخصصی است و به دقت و مهارت بیشتری نیاز دارد. اگر گوشی شما صفحه اش از سری TFT یاLCD باشد ، وضعیت خطرناکی نیست ، اما اگر صفحه نمایش گوشی شماLED باشد ، باید مراقبت بیشتری کنید و قبل از شروع تعمیر تاچ به دنبال بررسی و عیب یابیLED خود باشید.
برای جدا کردن نوار و شیشه از گوشی همراه ، باید از یک شئ خیلی نازک مثل کارت پلاستیکی بازی استفاده کنید. وسیله ای که برای جداسازی شیشه از تلفن استفاده می کنید ، باید به اندازه مطلوب نازک باشد تا بتواند در بین آنها قرار بگیرد و همچنین باید محکم باشد تا این نوار را بتواند به طور کامل قطع کند.

ال سی دی صفحه نمایش جدید را جایگزین کنید

زمانی که صفحه خاموش است باید ال سی دی صفحه نمایش جدید را جایگزین قدیمی کنید. سعی کنید تا شیشه جدید ، دقیقا روی گوشی قرار بگیرد. در قدم اول کاور محافظ داخلی موبایل را از شیشه جدا کنید. قبل از فشار دادن شیشه روی گوشی ، سیم صفحه لمسی شیشه ای را از طرف تلفن فشار بدهید. سیم را در جای درستش قرار بدهید و باتری را روی تلفن همراه قرار دهید.
هزینه تعمیر تاچ گوشی موبایل لنوو به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه تعمیر تاچ ال سی دی موبایل همراه شما ، به عوامل کاملا مستقیمی مثل : برند ، سایز صفحه ، میزان آسیب وارد شده ، محبوبیت مدل تلفن همراه شما و نوع تاچ ال سی دی بستگی دارد. تاچ صفحه نمایش های با کیفیت ، پیکسل و رنگ بندی بالا ، قطعا هزینه های بیشتری نسبت به نمایشگر های قدیمی و مدل پایینتر دارند.

 

 

نتیجه گیری 

تعمیر تاچ گوشی موبایل لنوو | Lenovo و سایر مدل ها ، در بسیاری از موارد ، امری تخصصی و مشکل است که نیازمند مهارت و تجربه ی بالایی می باشد و شما باید این کار را به دست متخصصان مجرب و ماهر و با تجربه بسپارید. امیدواریم مقاله تعمیر تاچ گوشی موبایل لنوو برای شما مفید بوده باشد و بتوانید از آن استفاده بکنید.

 

تعمیر تاچ گوشی ایسوس 

 • 02145102
 • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15