• 02145102
 • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15

تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو

تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو یکی دیگر از سرویس های ارائه شده در نمایندگی لنوو است که با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و توسط تیمی از خبره ترین کارشناسان انجام می شود. متقاضیان این سرویس می توانند با حضور در مرکز تعمیرات لپ تاپ لنوو تخصصی ترین سرویس های مرتبط با ال سی دی لپ تاپ را دریافت نمایند. شایان ذکر است در صورتی که اشکال پیش آمده در ال سی دی لپ تاپ حاد بوده و امکان رفع آن وجود نداشته باشد، اقدامات لازم جهت تعویض ال سی دی – پس از کسب اجازه از صاحب دستگاه- انجام خواهد شد.

 

شما می توانید همین الان با شماره 45102-021 نمایندگی لنوو تماس بگیرید.

تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو، با استفاده از صفحات اورجینال شرکتی –که به صورت جداگانه خریداری شده و یا از اوراق سایر دستگاههای معیوب تهیه شده اند- انجام می پذیرد. کارشناسان ما در مرکز تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو پس از عیب یابی صحیح و کارشناسانه و بررسی تخصصی این بخش از دستگاه، امکان تعویض و یا تعمیر آن را با شما در میان گذاشته و با اتمام تعمیرات، دستگاهی کامل و بی عیب و نقص به شما تحویل می دهند.

 

عیب یابی و تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو

عموماً تشخیص اینکه صفحه نمایش لپ تاپ نیاز به تعویض کامل یا تعمیر جزیی دارد با استفاده از یک مانیتور خارجی صورت می گیرد. برای این کار می توان لپ تاپ را به یک مانیتور خارجی از طریق پورت VGA لپ تاپ متصل کرد. اگر لپ تاپ شروع به کار کرد و مانیتور وصل شده به آن روشن شد بدان معناست که مشکل تنها مربوط به صفحه نمایش است و بنابراین باید صفحه نمایش را با صفحه نمایش جدید دیگری جایگزین کرد.

اگر صفحه نمایش لپ تاپ مشکی باقی ماند و یک تصویر کم‌نور در LCD لپ تاپ مشاهده شد ممکن است اینورتر لپ تاپ خراب باشد که به آسانی قابل جایگزین است. اگر خطوط مواج در صفحه نمایش خارجی نشان داده می‌شود احتمالا مشکل مربوط به مادربرد ‌باشد. اشکالات و سرویس های مربوط به مادربرد می بایست توسط متخصصان و تعمیرکاران این حوزه  انجام شود و تا زمانی که مشکل رفع نشود صفحه نمایش کار نمی‌کند. خدمات مرتبط با این بخش از دستگاه در مرکز تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو قابل دریافت است.

 

هزینه تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو

نیاز به تعویض و تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو عمدتاً ناشی از آسیب دیدگی و شکستگی بخش هایی از آن است بنابراین بهتر است پیش از هر چیز احتیاط های لازم در زمان جابجایی و کار با این دستگاه رعایت شود. اما گاه در اثر برخی رویدادهای پیش بینی ناپذیر و یا بی احتیاطی های کاربران، ال سی دی لپ تاپ، ضربه دیده و بخش اعظم آن از کار می افتد. از آنجایی که تصویر در لپ تاپ، بخش رابط میان کاربر و دستگاه است، در صورت خرابی ال سی دی لپ تاپ، دستگاه عملاً بی‌استفاده شده و می بایست در اسرع وقت تعمیر گردد. هزینه تعمیر ال سی دی لپ تاپ بستگی به مدل آن دارد.

 

خوشبختانه در مواقعی که کریستال صفحه نمایش دچار شکستگی شده باشد امکان تعویض و تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو وجود دارد و دستگاه می تواند پس از تعمیر به حالت اولیه بازگردد. اگر لپ تاپ شما نیز چنین وضعیتی دارد، می توانید به مرکز تخصصی تعمیرات لپ تاپ لنوو، پارت تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو مراجعه کرده و صفحه نمایش دستگاه خویش را تعویض نمایید. برخی از خدمات واحد تعمیر lcd لپ تاپ عبارتند از:

 

بررسی همه جانبه‌ی صفحه نمایش لپ تاپ به منظور پیشگیری از کم نور شدن فلورسنت و مشکلات های‌ولتاژ و … در نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو

 • تعمیر و تعویض lcd لپ تاپ
 • تعمیر و تعویض پنل شکسته لنوو
 • خدمات تخصصی تعمیرات و تعویض صفحات نمایش اعم از LCD و LED  انواع لپ تاپ
 • تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو
 • تعویض ال سی دی لپ تاپ
 • تست ال سی دی لپ تاپ و تعیین سطح خرابی
 • تعمیر و تعویض قاب ال سی دی لپ تاپ
 • بررسی همه جانبه‌ی صفحه نمایش لپ تاپ به منظور پیشگیری از سوختگی پیکسل یا ضعیف

 

نکات مهم در نگهداری از لپ تاپ لنوو

جهت تمیز نمودن صفحه LCD لپ تاپ از دستمال نرم مرطوب شده با آب یا مایع تمیز کننده مخصوص LCD استفاده نمایید و هرگز به طور مستقیم هیچگونه مایعی را به روی صفحه آن نپاشید. هنگام بستن صفحه LCD لپ تاپ دقت داشته باشید که هیچ گونه شیئی ما بین LCD و صفحه کلید یا روی لپ تاپ قرار نداشته باشد، زیرا باعث شکستن LCD می‌‌گردد. (خدمات مرتبط با این بخش را می توانید با مراجعه به مرکز تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو دریافت نمایید)

 

 • زیاد روی تاچ پد فشار نیاورید.
 • در صورتیکه از باتری لپ تاپ بمدت طولانی استفاده نمی نمائید، آن را تا ۳۰ الی ۴۰ درصد شارژ نمایید و بعد از خارج کردن باتری در جای خنک نگهداری نمائید.
 • لپ تاپ را مستقیم به برق وصل نکنید. (از پریزها یا سه راهی ها یا محافظ ها استفاده کنید)
 • از نرم افزارها و ضد ویروس های مناسب و سبک استفاده نمایید. (خدمات مرتبط با این بخش را می توانید با مراجعه به مرکز تعمیر لپ تاپ لنوو دریافت نمایید)
 • از نرم افزار مدیریت نیرو ( انرژی) استفاده کنید.
 • هر شش ماه، یکبار اتصالات لپ تاپ را تمیز نمایید.
 • آداپتور لپ تاپ را با هیچ دستگاه دیگری ( خصوصا پر مصرف ) بصورت مشترک به یک پریز متصل نکنید.
 • صفحه LCD را بیش از ۱۳۰ درجه باز نکنید.
 • Wireless لپ تاپ را در مکان هایی که احتمال تداخل امواج وجود دارد مانند بیمارستان ، هواپیما و … خاموش نمایید.
 • لپ تاپ را در محیط مرطوبت قرار ندهید، همچنین آنرا از معرض مایعات دور نگهدارید.
 • لپ تاپ را تمیز نگه دارید. (خدمات مرتبط با این سرویس در در مرکز تعمیر لپ تاپ لنوو قابل دریافت است)
 • دستگاههای خارجی غیرضروری را از دستگاه جدا کنید.

 

نمایندگی لنوو و واحدهای تعمیرات لنوو

 نمایندگی لنوو در راستای ارائه برترین خدمات فروش و تعمیرات لنوو ، کادری مجرب از میان زبده‌ترین مهندسان این حوزه را به کار گرفته و در تلاش است تا بالاترین سطح کیفی خدمات را به شما هموطنان گرامی ارائه نماید. نمایندگی لنوو یکی از مراکز رسمی موجود در کشور می‌باشد که بر اساس استانداردهای روز دنیا در دو حوزه مرتبط با تولیدات کمپانی لنوو فعالیت دارد؛ حوزه‌یِ نخستِ این فعالیت، فروش و عرضه محصولات لنوو و دیگری ارائه سرویس ها و خدمات پس از فروش محصولات این شرکت می باشد.

 

تعمیر LCD لپ تاپ لنوو

 تعمیر LCD لپ تاپ لنوو موضوع مهم و ضروری است که صاحبان این برند باید با آن آشنایی داشته باشند که در صورت خرابی لپ تاپ، مناسب ترین کار را انجام دهند، چندین دلیل برای انتخاب کردن لپ تاپ مانند برند لنوو در میان حجم گسترده ای از دسکتاپ های کامپیوتر وجود دارد، با این وجود یکی از مزیت های اصلی که باعث میشود انتخاب اصلی بیشتر مردم باشد، قابلیت حمل آن است، به گونه ای که می توانید آن را هر جایی حمل کنید و هر آنچه که می خواهید انجام دهید، از بازی کردن تا نمایش یک کنفرانس مهم در محیط کار.

 

متاسفانه یک مشکلی که وجود دارد، واحد بودن لپ تاپ است، برخلاف یک دسکتاپ کامپیوتر که می توانید آن را بردارید یا قسمت های آسیب دیده را تعویض کنید، یک لپ تاپ نمی تواند. یکی از بزرگترین مثالی که می توان زد، این است که تمرکز اصلی ما بر روی صفحه ی نمایش لپ تاپ یا همان LCD لپ تاپ است در صورتی که در مورد دسکتاپ های کامپیوتر به راحتی می توان یک مانیتور جدید را به جای تعویض یک نمونه شکسته شده خریداری کرد.

در صورتی که یک لپ تاپ لنوو به تعمیرات حرفه ای نیاز دارد تا تعمیر شود، در بدترین حالت ممکن خرید یک نمونه کلی است که اغلب این مورد پیشنهاد می شود. اما اگر بودجه ی محدودی دارید و درصدد حل مشکل هستید، در اینجا موضوعات صفحه ی نمایش، تعمیر LCD لپ تاپ لنوو توضیح داده شده که ممکن است شما را در تعمیر کردن لپ تاپ در خانه کمک کند.

 

فقدان صفحه ی نمایش

با رایج ترین موضوع صفحه ی نمایش لپ تاپ لنوو شروع می کنیم به این صورت که اگر بر روی صفحه هیچ چیزی نمایش داده نشود یا صفحه سفید است، دلایل زیادی دارد، خوشبختانه چندین پروسه ی مشکل و عیب یابی وجود دارد که ممکن است شما را در تعمیر کردن لپ تاپ لنوو کمک کند. اول از همه باید اطمینان حاصل کنید که سیستم لپ تاپ روشن است که مانند سایر دستگاه ها کافیست آیکون پاور را فشار دهید تا سیستم روشن شود.

 

درایو دیسک سخت ( HDD) شروع به راه اندازی می کند، فن شروع به چرخیدن می کند ولی صفحه ی نمایش چیزی را نشان نمیدهد یا سفید است.  این باعث اطمینان شما از وجود یک مشکل در صفحه ی نمایش لپ تاپ می شود، دو تا موضوع اصلی وجود دارد: 1: مادر برد باعث خرابی قسمت های سخت افزاری شده است یا 2: LCD یا LED شکسته شده است که باید فهمید کدام مورد است.

 


از این رو تنها را فهمیدن این مشکل بررسی قدم به قدم مراحل زیر می باشد:

 

قدم اول: چک کردن صفحه ی نمایش ( LCD)


در درجه ی اول شروع به چک کردن صفحه ی نمایش کنید، اگر دلیل اصلی آن صفحه ی نمایش ( LCD) است، شما می توانید صفحه ی نمایش خود را به یک صفحه نمایش خارجی ( بیرونی) متصل کنید، به عنوان مثال مانیتور یک کامپیوتر یا یک تلویزیون هوشمند که به خوبی کار کند.


بعد از اتصال لپ تاپ لنوو به سیستم خروجی، دستگاه را روشن کنید، اگر صفحه ی لپ تاپ شما روی صفحه ی خارجی نمایش داده شد، دارای ضمانت نامه است. داشتن نقص LCD یا LED یک تعمیر آسان است، اما ابتدا باید لپ تاپ لنووی خود را چک کنید و سپس اقدام به تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو کنید، اگر همچنان ضمانت دارد مستقیما به نزدیک ترین مرکز تعمیر بروید و سعی نکنید که خودتان آن را تعمیر کنید و تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو به متخصان این کار بسپارید.


در صورت نداشتن ضمانت می توانید به یک تامین کننده قسمت های کامپیوتری یا دلال قسمت های ضمانت شده تولید کننده ی لپ تاپ مراجعه کنید و یک صفحه ی جایگزین را خریداری کنید. ما پیشنهاد می کنیم که لپ تاپ لنوو خود را با خودتان ببرید تا ریسک اتفاق های بد را از بین ببرید و نسبت به تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو خود اقدام کنید و متناسب با صفحه ی لپ تاپ، تعویض و جایگزین مناسبی را خریداری کنید.


مراحل تعویض یا تعمیر مانیتور لپ تاپ لنوو

مراحل تعویض تعمیر LCD لپ تاپ لنوو به شرح زیر است:

 1. دستگاه را خاموش کنید
 2. منبع پاور و باتری را بردارید
 3. گودی و لبه ی صفحه ی نمایش را امتحان کنید و همه ی پیج ها را مکان یابی کنید
 4. پیچ ها را باز و به آرامی گودی را بردارید
 5. صفحه ی نمایش غیر کاربردی را بردارید
 6. جایگزین را نصب کنید
 7. دوباره منبع پاور و باتری را قرار دهید
 8. تست کنید و لپ تاپ را روشن کنید
 9. همه چیز را سرجای خود قرار دهید

 با روشن شدن صفحه ی LCD لپ تاپ لنوو متوجه می شوید که تعمیر کامل شده و به طور صحیح کار می کند، فقط در نظر داشته باشد که تعمیر سختی نیست فقط به صبور بودن و زمان نیاز دارد.

 

چک کردن Bios

همان طور که در بالا ذکر شد اگر تعمیر LCD لپ تاپ لنوو بعد از متصل شدن به یک صفحه ی نمایش دیگر کار نکرد، سراغ دومین قدم می رویم، در این مرحله ابزار BIOS ( سیستم اساسی وردی و خروجی) را چک می کنیم.


به دلایل زیادی سیستم یک کامپیوتر ممکن است خراب شود یا برنامه های آن به آرامی کار کنند، یک راه حل درست و سریع این است که BIOS براساس مراحل زیر ریست شود:

 •  لپ تاپ را خاموش کنید
 •  از شارژر بکشید و باتری را بردارید
 • دکمه ی پاور را حدود 30 ثانیه فشار دهید
 • دو شاخه کابل پاور را بدون اینکه باتری را وارد کنید، بگذارید
 •  لپ تاپ را روشن کنید

این پروسه BIOS لپ تاپتون را باید ریست کند و اگر این تنها مشکل لپ تاپ بود، با این روش کار می کند سپس شما به راحتی باتری را وارد می کنید، در صورتیکه کامپیوتر هیچ چیزی را نمایش نداد، قدم بعدی را دنبال کنید.

 

چک کردن رم

در تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو یکی از دلایل برجسته حدود 90 درصد از موضوعات صفحه نمایش ( LCD) در هر دو لپ تاپ و دسکتاپ کامپیوترها: رم می باشد، این مشکل می تواند مربوط به چسب حافظه که کثیف است باشد یا ممکن است شکسته باشد که در این صورت نیاز به تعویض دارد.

 
تعمیر کردن این مشکل با ریست کردن BIOS حل می شود که در اینجا به راه حل اینکه چطور موضوع تعمیر رم لپ تاپ لنوو را انجام بدهیم، می پردازیم:

 •  لپ تاپ را خاموش کنید
 •  منبع پاور و باتری را بردارید
 •  لپ تاپ را برگردانید و پوشش دسترسی به رم را مکان یابی کنید
 •  پیچ ها را باز کنید و پوشش را بردارید و بعد با دقت مموری را جدا کنید
 •  مموری را تمیز کنید و با یک پاک کن تمیز شکاف و لنزهای طلایی آن را پاک کنید
 •  دوباره همه چیز را سر جای خود برگردانید
 •  لپ تاپ را روشن کنید

 
اگر لپ تاپ لنوو شما دو تا شکاف کوچک مموری و دو تا تراشه ی کوچک دارد و اگر یکی از آنها هنوز کار نمی کند، باید تنها از یکی از تراشه ها و یک شکاف استفاده کنید تا عملکرد و اجرای آن را تست کنید. برای شرح جزئیات بیشتر تنها یک تراشه انتخاب کنید و از یک شکاف استفاده کنید، سپس دستگاه را روشن کنید اگر روشن نشد از تراشه ی دوم استفاده کنید و وارد دیگر شکاف کنید اگر کار نکرد، از یک تراشه ی استفاده نشده استفاده کنید و مراحل قبل را دوباره انجام بدهید و نسبت به تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو خود عمل کنید.

 

در تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو اگر لپ تاپ لنوو شما بعد از انجام مراحل بالا کار کرد، ظاهرا یکی از دو مموری ها اشکال دارد، اگر هر دو تراشه ها کار نکرد میتوانید بیشتر تحقیق کنید و با قرض گرفتن همان نوع از تراشه از یک دوست، می توانید روی لپ تاپ خود امتحان کنید، اگر کار کرد باید یک تراشه و رم جدید برای جایگزین کردن آن خریداری کنید. برای خرید باید رم مورد نظری که بر روی لپ تاپ شما کار کرد، به مغازه ببرید و یکی دقیقا با همان نوع و نمونه ی ارتقای یافته ی آن را انتخاب و خریداری کنید.

 

مادر برد/ CPU

اگر سه قدم و مرحله ی بالا مشکل LCD لپ تاپ شما را حل نکرد، یک شانس بزرگ دارید که راه حل مشکل لپ تاپ لنوو | Lenovo شما از CPU یا مادربرد باشد و بتوان به تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو پرداخت ، شما به راحتی نمی توانید آن را تعمیر کنید، بهترین آپشن این است که به مرکز تعمیر مراجعه کنید و اجازه بدید که حرفه ای ها این کار را انجام دهند یا می توانید یک واحد جدید را به جای آن بخرید.

 

خطوط سیاه یا نقاط بر روی صفحه نمایش (LCD)

در تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو اگر بر روی صفحه ی LCD یا LED لپ تاپتان مقداری نقاط یا خطوط سیاه قابل مشاهده دارد، بخاطر پیکسل های گیر افتاده می باشد که با فشار دادن روی آنها معمولا ضغیف و آزاد می شوند و وقتی آزاد شوند، نقاط و خطوط ناپدید می شوند.

 
با این حال اگر با بکار بردن فشار روی آنها، نقاط حذف یا کم نشد، پس تنها راه برای حل مسئله، جایگزین کردن صفحه ی نمایش است، بیشتر وقت ها نقاط و خطوط مانیتور معمولا قابل تحمل هستند و حالت ها هیچ مانعی جهت بهره وری و استفاده ایجاد نمی کند و زمانی که به این صورت باشد هیچ نیازی به تعویض و تعمیر LCD لپ تاپ لنوو نیست.

 

چند مدل از لپ تاپ های تعمیر شده در لنوو ایران :

 • تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو ideapad 320
 • تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو ideapad 330
 • تعمیر ال سی دی لپ تاپ لنوو g5080

 

تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس / تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسر / تعمیر ال سی دی لپ تاپ دل

 • 02145102
 • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15