• 02145102
  • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15

تعمیر تاچ پد لنوو

در رابطه با تعمیر تاچ پد لپ تاپ لنوو می توان گفت که یکی از مهم‌ترین اجزای لپ تاپ که احتمالی خراب شدن آن ها بیش از سایر اجزا است تاچ پد می‌باشد. تاچ پد لپ تاپ لنوو همانند کیبورد لپ تاپ به دلیل در دسترس بودن در بدنه لپ تاپ احتمال آسیب رسیدن به آن بسیار بالاتر از قطعات دیگر است و در نتیجه خراب شدن و اختلال در کارکرد آن بیشتر مشاهده می‌شود. علاوه بر اختلالات نرم افزاری، عواملی مانند ضربه ی شدید؛ ریختن مواد مختلف مانند چای و ... ، فشار بیش از حد و ... ممکن است عامل خراب شدن این قطعه از لپ تاپ شما شده باشند و نیاز به تعمیر تاچ پد لنوو باشد.

 

خدمات نمایندگی لنوو

اما در اکثر مواقع این مشکلات قابل تعمیر هستند. تعمیر تاچ پد لپ تاپ لنوو می‌توان گفت که یکی از تعمیرات کم هزینه به حساب می آید پس نگران نباشید. در بعضی از موارد نیز ممکن است برای حل مشکل نیاز به تعویض قطعه باشد. اما نکته مهم و حائز اهمیت این است که تعمیر تاچ پد لنوو را حتما تعمیرکار متخصص و مجرب انجام دهد تا از خطرات و اشتباهات احتمالی در تعمیر و تعویض آن جلوگیری کند. نکته ی دوم که به اندازی نکته اول مهم است استفاده از قطعات اصلی و اورجینال می باشد.

 

 

لنوو ایران به عنوان نمایندگی رسمی لنوو در خدمت شما عزیزان است تا تمامی خدمات تعمیرات لنوو مانند تعمیر تاچ پد لپ تاپ لنوو را در اسرع وقت و با بهترین کیفیت ارائه دهد.

شماره تماس : 02145102

 

 

خرابی حاصل از ضربات و یا دیگر عوامل خارجی و محیطی کاملا قابل شهود است و خود شما متوجه خرابی و علت و چگونگی ایجاد آن را نیز می دانید. اما در این قسمت می خواهیم درباره ی ایرادات نرم افزاری و داخلی تاچ پد صحبت کنیم. چند علت و راهکار حل رایج در تاچ پد لپ تاپ لنوو در ادامه ارائه شما می شوند تا در صورت امکان بتوانید آن را خودتان رفع کنید اما در صورتی موارد گفته شده اختلال را از بین نبرد از طریق فرم ثبت سفارش ، درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید و یا با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید و نسبت به تعمیر تاچ پد لنوو خود اقدام نمایید.

 

هنگ کردن تاچ پد لپ تاپ لنوو

در پاره ای از مواقع سیستم دچار ایراد داخلی و یا فریز شده باشد اما این ایراد با یک بار ری استارت و یا خاموش کردن سیستم در یک مدت نسبت طولانی (1 الی 2 ) ساعته رفع گردد:

بررسی تنظیمات تاچ پد لپ تاپ لنوو ممکن است به دلایلی مانند نصب نرم افزار و یا ویروس ها تنظیمات تاچ پد شما تغییر کرده باشد.

 برای رفع این مشکل باید به تنظیمات داخل ویندوز مراجعه کنید و تنظیمات را چک کنید.

 

هنگ کردن تاچ پد لپ تاپ لنوو  

 

بروز رسانی درایور تاچ پد

یکی دیگر از عواملی که ممکن است باعث از کار افتادن تاچ پد شود به روز نبودن درایور آن باشد. از طریق دیوایس منیجر درایور مخصوص تاچ پد را چک کنید و اگر مشکلی بود آن را آپدیت کنید.

 

فعال كردن تاچ پد لپ تاپ لنوو در BIOS

در برخی از موارد هم ممکن است تاچ پد در تنظیمات BIOS  غیر فعال شده باشد. حتما آن را چک کنید تا در صورت غیر فعال بودن خودتان بتوانید فعال کنید.

در صورتی که تمامی موارد بالا را یک به یک انجام دادید و بازهم مشکل رفع نشد متخصصین ما در خدمت شما هستند تا در تعمیر تاچ پد لنوو شما را کمک کنند.

 

غیر فعال شدن تاچ پد لپ تاپ لنوو

وقتی صفحه لمسی لپ تاپ شما دیگر به انگشتان شما پاسخ نمی‌دهد، به مشکلی برخورده‌اید. آیا تا به حال سعی کرده‌اید از رایانه شخصی ویندوز بدون ماوس، تاچ پد یا دستگاه اشاره‌گر دیگری استفاده کنید؟ اگر این مشکل تازه شروع شده است، رایانه خود را دوباره راه‌اندازی مجدد کنید و ببینید آیا با این کار برطرف می‌شود. بله، ما می‌دانیم که این اتفاق به طرز غیر باوری وحشتناک است، اما روش عملیاتی استانداردی دارد و شما باید بسیار حواستان به آن باشد.

 

ویژگی‌های تاچ پد لنوو

تاچ پد لنوو یک دستگاه کنترل موقعیت ورودی رایانه است و به عنوان glide pad و glide point نیز شناخته می‌شود و بهترین گزینه جایگزین برای موس کامپیوتر است. بیشتر اوقات، صفحه لمسی روی لپ تاپ متصل است، اما مدتی است که در صفحه کلید نیز یافت می‌شود. صفحه لمسی کاملا توسط انگشت کاربر کنترل می‌شود، وقتی انگشتان او را روی سطح آن بلغزانند. صفحه لمسی امکان حرکت سریع نشانگر بر روی صفحه مانیتور را دارد در حالی که حرکت انگشت در سطح صفحه لمسی کند است.

 

تعمیر تاچ پد لنوو

 صفحه لمسی لنوو رایانه دارای دو دکمه است که با آن‌ها کلیک چپ و راست کلیک همان دکمه‌های موس گفته می‌شود. در جدیدترین صفحه لمسی سطح بزرگی برای نوک انگشتان در نظر گرفته می‌شود و دکمه‌های آن‌ها به دلیل راحتی کاربران در زیر سطح قرار گرفته شده است. در زیر، ما ویژگی‌های و همچنین مزایایی که دارند را بررسی کرده‌ایم :


فضای بیشتری برای استفاده از آن لازم نیست زیرا صفحه تاچ پد لنوو در لپ تاپ یا صفحه کلید تعبیه شده است و برای کنترل بهتر و همچنین انتخاب سریع همه اشیا مناسب است و اطلاعات را مانند ماوس کنترل می‌کند. بدون نیاز به سطح صاف زیر آن می‌توانید از آن استفاده کنید و نحوه‌ی استفاده‌ی آن مانند موس است. کار با آن آسان است. این قسمت حساس‌تر است.

 

تعمیر تاچ پد لنوو

 

اگر از لپ تاپ استفاده می‌کنید، هنگام خوابیدن روی تخت راحت‌تر است. هیچ کششی برای دستگاه بی‌سیم و سیم دار وجود ندارد زیرا تاچ پد در لپ تاپ شما تعبیه شده است. برای خرید آن نیازی به پرداخت هزینه اضافی نیست زیرا آن ها به هم متصل هستند و روی صفحه کلید یا لپ تاپ قرار دارد. هنگامی که در سفر هستید، بدون هیچ مانعی می‌توان آن را به راحتی حمل کرد. قابلیت حمل خوبی دارد. کنترل انگشت بهتری دارد.

 

از طریق مناطق مختلف برنامه و اینترنت نیز دارای پیمایش سریع است. برای حرکت دادن مکان نما بر روی صفحه فقط به کمی حرکت انگشت نیاز دارید. در هنگام راه‌اندازی سیستم دیگر منتظر وصل شدن موس نیستید. تاچ پد لنوو در حالی که از آن استفاده می‌کنید، مابقی دست شما بجز یک یا دو انگشت در استراحت هستند در مقایسه با ماوس راحت‌تر است، زیرا توسط یک یا دو انگشت قابل استفاده است، و از کف دست خود کامل استفاده نمی‌کنید. این صفحه به سیستم شما متصل است، بنابراین برای نصب در سیستم رایانه‌ای به درایور‌های خاصی نیاز ندارد.

 

علایم تشخیص خرابی تاچ پد

اگر تاچ پد شما کار نکند با حرکت دادن انگشتانتان بر روی آن دیگر نمی‌توانید آن نشان‌گر را حرکت دهید بنابراین متوجه می‌شوید که تاچ پد شما از کار افتاده است. اتفاقات زیادی هستند که شما باید نگران آن باشید زیرا تاچ پد قسمتی حساس از دستگاه لپ تاپ شما می باشد. یک دسته از آن‌ها مشکلات خارجی است مانند شکستن یا ریختن آب یا مایع خارجی بر روی آن دسته‌ی دوم مشکلات داخلی است که شامل مشکلات سخت‌افزاری و... است که مربوط به تنظیمات لپ تاپ است. 

 

تاچ پد لنوو

 

نحوه‌ ی تعمیر تاچ پد لنوو

ابتدا مطمئن شوید صفحه لمسی را به طور تصادفی غیرفعال نکرده‌اید. به احتمال زیاد، یک ترکیب کلید وجود دارد که آن را روشن و خاموش می‌کند. معمولاً در حالی که کلید دیگری را فشار می‌دهید، پایین نگه داشتن کلید Fn که معمولاً نزدیک یکی از گوشه‌های پایین صفحه کلید است مشکل شما را حل می‌کند.
اما چه کلید دیگری را باید فشار دهید؟ احتمالاً یکی از کلید‌های عملکردی F1 تا F12 است، اگرچه ممکن است چیز دیگری باشد. صفحه کلید را بررسی کنید و به نماد‌های کوچک معمولاً آبی در برخی از کلید‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشید.

 

به دنبال نمادی باشید که در صفحه لمسی یا تاچ پد لنوو تأثیر بگذارد. متأسفانه، درک همه آیکون‌ها آسان نیست. شما می توانید با جستجوی آنلاین با استفاده از نام و شماره مدل دستگاه خود دکمه فعال کردن تاچ پد روی لپ تاپ لنوو خود را پیدا کنید. در برخی دستگاه ها دکمه F8 این عملیات را انجام می دهد. برای مثال دکمه غیرفعال کردن تاچ پد در لپ تاپ Lenovo Yoga 920 دکمه F6 می‌باشد. اگر نمی‌توانید نماد را حدس بزنید، پیشنهاد می‌کنم شما نیز همین کار را انجام دهید و بعد به تعمیر تاچ پد لنوو خود بپردازید.

 

فعال سازی تاچ پد لپ تاپ لنوو در ویندوز 10 و ویندوز 7


اگر مشکل برطرف نشد، تنظیمات داخلی ویندوز را بررسی کنید. در ویندوز 7 یا 8، به فهرست شروع یا جستجو بروید و تنظیمات موس (mouse) را تایپ کنید. Change mouse settings را انتخاب کنید. گزینه‌های دیگری وجود دارد که بسیار شبیه به هم هستند، بنابراین گزینه مورد نظر را با همان عبارت دقیق انتخاب کنید. در ویندوز 10، روی کلید ویندوز کلیک کنید و به Settings ← Devices ←Touchpad بروید. با این کار می‌توانید به صفحه تنظیمات تاچ پد در ویندوز بروید که در آنجا می‌توانید تاچ پد را فعال کنید و همچنین گزینه‌های دیگر را بررسی کنید.

 

خرابی تاچ پد لنوو

اگر این کمکی نکرد، ممکن است به یک درایور جدید نیاز داشته باشید و اینگونه به تعمیر تاچ پد Lenovo بپردازید. به وب سایت سازنده لپ تاپ خود بروید و شماره مدل خود و کلمات درایور تاچ پد را جستجو کنید. ببینید آیا درایوری وجود دارد که می‌توانید بارگیری و نصب کنید. اگر هیچ یک از این پیشنهاد‌ها جواب نداد، به یک مشکل سخت‌افزاری برخوردید. با فرض اینکه آماده نیستید خودتان آن را تعمیر کنید، دو راه پیش رو دارید: می‌توانید لپ تاپ را برای تعمیر به ما بسپارید تا بهترین تعمیرکاران آن را بررسی و تعمیر کنند، یا می‌توانید یک ماوس خارجی خریداری کنید و از آن استفاده کنید.

 

عوامل موثر در خرابی تاچ پد

تاچ پد یک ویژگی با سابقه هست، مدت هاپیش جایگزین "اشاره گر" شده است. به عنوان جایگزین استاندارد کنترل ماوس در لپ تاپ شد. اما اگر صفحه لمسی شما هنگامی که در حال حرکت هستید و یا در موقعیت دیگری قرار دارید دیگر کار نمی‌کند، می‌توان گفت در نهایت در چنین شرایطی گیر کرده است و دچار مشکل شده است.

 

تعمیر تاچ پد لپ تاپ لنوو


در صورت ریختن آب روی تاچ پد چه کاری باید انجام دهید و چگونه به تعمیر تاچ پد لنوو خود بپردازیم؟ یک روز صبح روی لپ تاپم و تاچ پد آن آب ریختم و وحشت کردم. آب روی لپ تاپ ریخت و کار نمی‌کرد. فکر کردم خرابش کردم. تمام آبی را که می‌توانستم از آن خارج کنم خارج کردم و خشک کردم و بعد از حدود سه روز، دوباره کار کرد. بعداً فهمیدم که روش‌های سریع‌تر و بهتری برای رسیدگی به مشکل وجود دارد.

 

اولین مورد این است که مثل من وحشت نکنید. تاچ پد لنوو شما احتمالا دوباره خوب کار خواهد کرد و یا با تعمیر تاچ پد لنوو دوباره مثل روز اول خواهد شد. مراحلی که باید انجام دهید: رایانه را خاموش و از برق جدا کنید. از یک پارچه میکروفیبر استفاده کنید و نشتی را پاک کنید. از نوک پنبه‌ای برای دسترسی به مناطق سخت استفاده کنید. اگر نشتی چسبنده و کم است، از 90٪ الکل ایزوپروپیل برای تمیز کردن نشت استفاده کنید. الکل سریعتر خشک می‌شود. مطمین شوید قبل از استفاده حتماً رایانه شما کاملا خشک است.

 

تاچ پد لنوو

مراحل لازم برای نشت‌های بیشتر: لپ تاپ را فورا خاموش کنید. آن را از منبع برق جدا کنید. باتری را بردارید. اگر مقدار زیادی آب روی رایانه ریخته‌اید، آن را برگردانید و اجازه دهید تمام آب از رایانه خارج شود. در صورت نیاز، رایانه را تکان دهید تا آب آن خارج شود. اکنون لپ تاپ را در کنار خود قرار دهید. اگر آب به شکاف CD رسید، مطمئن شوید که در کنار آن قرار گرفته است. تا زمانی که کاملا خشک نشده از رایانه استفاده نکنید. استفاده از سشوار در حالت کم به خشک شدن سریع‌تر لپ تاپ کمک می‌کند. اکثر رایانه‌ها بعد از این روش درمانی خوب کار می‌کنند. اگر مال شما این طور نیست، باید آن را نزد یک تعمیرکار ببرید.

 

نمایندگی مجاز برای تعمیر تاچ پد لنوو در محل

به شما توصیه می‌شود که در صورت خرابی تاچ پد آن را به نزدیک‌ترین نمایندگی محل خود ببرید و تعمیر تاچ پد لنوو خود را انجام دهید با داشتن گارانتی آن‌ها کار تعمیرات را بدون هزینه برای شما انجام می‌دهند.

 

نتیجه‌گیری


در این مقاله سعی شد که تاچ پد‌های لنوو به شما معرفی شود و به چگونگی تعمیر تاچ پد لنوو پرداخته شد و اینکه چه مشکل‌هایی آن را تهدید می‌کند و در صورت خرابی باید چه کرد.

 

تعمیر تاچ پد ایسوس تعمیر تاچ پد

  • 02145102
  • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15