• 02145102
 • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15

تعمیرات مادربرد لنوو

 منظور از تعمیر مادربرد کامپیوتر لنوو بررسی و حل مشکل برد اصلی کامپیوتر است که در حکم ستون فقرات دستگاه عمل می کند. اگر محفظه کیس کامپیوترتان را باز کنید، بزرگترین قطعه داخل کیس را مشاهده خواهید کرد که قطعات کامپیوتری از جمله پردازنده (CPU)، حافظه موقتی (RAM)، هارد دیسک‌ها (HDD)، کارت گرافیک (GPU) و سایر کامپوننت‌ها را به یکدیگر وصل کرده و انرژی الکتریکی و برق مورد نیاز این قطعات را از طریق منبع تغذیه (PSU) فراهم می‌کند. این قطعه مادربرد نام دارد. مادربرد قطعه‌ای ست الکترونیکی که قطعات سخت افزاری فوق را به یکدیگر وصل می‌کند و چون هر یک از این قطعات به خودی خود پیچیدگی های منحصری دارند، تعمیر مادربرد کامپیوتر لنوو کار بسیار دشوارتر و پیچیده تری خواهد بود.

تعمیر مادربرد کامپیوتر لنوو تنها به دانش تئوری نیاز ندارد بلکه یک تعمیرکار حرفه ای و مجرب باید به درستی عیب اصلی دستگاه را تشخیص دهد و سپس وارد پروسه تعمیر شود. عیب یابی صحیح در تعمیر مادربرد کامپیوتر لنوو بخش طلایی و ویژه ای است که تنها از عهده تکنسین های برتر و مجرب بر می آید. 

 

شما می توانید همین الان با شماره 45102-021 نمایندگی لنوو تماس بگیرید.

 

تعمیرات مادربرد لپ تاپ لنوو

بسیاری از دارندگان لپ تاپ لنوو با مشکلات مادربرد آشنا هستند که تعمیر بسیاری از آنها ساده است. با این حال، بسیاری از تعمیرگاه های کامپیوتر از دانش و تخصص لازم برای تشخیص مشکل و انجام تعمیرات مادربرد لنوو با موفقیت برخوردار نیستند. مشتریان همیشه ما را بهترین مکان برای تعمیر مادربرد لپ‌ تاپ لنوو می‌دانند.

ما در لنوو ایران در زمینه تعمیرات مادربرد لپ تاپ لنوو متخصص هستیم. علاوه بر این، ما هزینه تعمیرات مادربرد در شرکت ما براساس نرخ اتحادیه می باشد. ما می‌توانیم چنین تعمیرات و خدمات عالی را ارائه دهیم، زیرا تخصص تشخیص و تعمیر قطعات معیوب لپ‌ تاپ لنوو شما را برای بهبود عملکرد مادربرد لنوو داریم. بسیاری از مشتریان قبل از مراجعه به ما به جای دیگری رفته‌اند و متوجه شده‌اند که بسیاری از تولیدکنندگان لپ‌ تاپ، فروشگاه‌های بزرگ، فروشگاه‌های لوازم الکترونیکی و مراکز تعمیر رایانه، تخمین‌هایی را ارائه می‌دهند که بسیار بالاتر از قیمت‌هایی است که ما ارائه می‌کنیم.

اغلب اوقات، دارندگان لپ تاپ لنوو به اندازه کافی در مورد مشکلات رایانه خود مطلع نمی شوند، اما در عوض به آنها گفته می شود که تعویض مادربرد تنها گزینه است. با این حال، به ندرت این بهترین اقدامی است که باید انجام داد. وقت گرانبهای خود را با بی کفایتی تلف نکنید. ما آنچه را که برای تشخیص و تعمیر مشکلات مادربرد لپ‌ تاپ لنوو لازم است در اختیار داریم. ما هیچ شکی نداریم که تیم واجد شرایط ما قادر به انجام کلیه تعمیرات ضروری مادربرد لپ تاپ لنوو خواهند بود.

مادربرد لنوو

مادر برد لپ تاپ چیست؟

مادربرد تنها قطعه ای است که تمام قطعات سخت افزاری دیگر را کنار هم نگه می دارد. ما به عنوان یک سرویس تعمیر مادربرد لپ تاپ کهنه کار در سراسر ایران، به شدت با این موضوع موافق هستیم که لپ تاپ با کیفیت به معنای مادربرد با کیفیت بالا است. این اولین و آخرین مورد از کل سیستم سخت افزاری است. عملکرد هر بخش سخت افزاری به طور مستقیم به عملکرد مادربردی که روی آن نصب شده است، مرتبط است. بنابراین، وقتی یک مادربرد مسئول هر عملیاتی است که در داخل یک لپ‌تاپ یا رایانه شخصی اتفاق می‌افتد، پس نقطه ضعف آن چیست؟ 

 

اجزای مهم در تعمیر مادربرد کامپیوتر لنوو

در تعمیر مادربرد لپ تاپ لنوو شناخت اجزا و آشنایی با کارکرد هر یک از قطعات برد دارای اهمیت بسیار بالایی است. در حقیقت بدون شناخت از جزئیات عملکردی قطعات مادربرد تعمیر مادربرد کامپیوتر لنوو عملی نخواهد بود.

 

 چیپست Northbridge و Southbridge

 پل شمالی و پل جنوبی دو قطعه مهم  در تعمیر مادربرد کامپیوتر لنوو برای کنترل ارتباط بین اجزای مختلف سیستم هستند.

 پل شمالی قطعه‌ای بر روی مادربورد است که کنترلر حافظه RAM در آن وجود داشته و مثل یک چهار راه برای کنترل ترافیک و رساندن داده‌ها از سی پی یو به سایر قطعات مثل RAM و کارت گرافیک و برعکس است. در تعمیر مادربرد کامپیوتر لنوو باید بدانیم که این کامپوننت قطعاتی مثل کارت گرافیک و حافظه رم را نیز به یکدیگر وصل می‌کند. پل شمالی با FSB به پروسسور اصلی وصل می‌شود.

 سوکت پردازنده (CPU Socket)

 در تعمیر مادربرد کامپیوتر لنوو  باید به یاد داشته باشیم که هر نسل از مادربردها تنها پردازنده‌هایی را قبول می‌کنند که با آنها سازگار باشند. منظور از سازگار بودن همخوانی از لحاظ تکنولوژی به کار رفته در پردازنده، نحوه ارتباط آن با سایر اجزا، سرعت‌هایی که پشتیبانی می‌کنند و … است. اولین فاکتور سازگار بودن پردازنده با برد اصلی در تعمیر مادربرد کامپیوتر لنوو ، نوع سوکت‌های پردازنده است. منظور از سوکت، آرایش پین‌هایی است که در محل قرار گیری CPU بر روی مادربرد قرار دارند.

 

 بایوس (BIOS)

 بایوس یک سفت افزار (Firmware) است که در داخل یک تراشه (Chip) بر روی همه مادربردهای کامپیوترهای شخصی سازگار با IBM قرار می‌گیرد.  در تعمیر مادربرد کامپیوتر لنوو  تعمیرکار همواره این نکته را مد نظر دارد که سفت افزار یا فریم ویر به برنامه‌های سطح پایین تقریباً ثابتی مربوط است که در چیپ‌های الکتریکی ذخیره شده و معمولاً کنترل آن دستگاه را بر عهده می‌گیرند.

باس (Bus)

به مسیرهایی که داده‌ها از آن‌ها عبور می‌کنند و یک یا چندین قطعه سخت افزاری را به یکدیگر وصل می‌کنند، به اصطلاح باس (Bus) گفته می‌شود. نکته حائز اهمیت برای یک تعمیر کار در تعمیر مادربرد کامپیوتر لنوو  این است که بداند  از بین این مسیرها،  باس FSB نقش بسیار مهمی در عملکرد کل سیستم دارد، زیرا پردازنده یا همان سی پی یو را به پل شمالی بر روی خود ‌مادربرد وصل می‌کند.

 

 

اهمیت بوق بایوس در تعمیر مادربرد کامپیوتر لنوو

 وقتی در مسیر تعمیر مادربرد کامپیوتر لنوو، دستگاه روشن شده و برای بالا آمدن ویندوز آماده  می شود و یا وقتی کامپیوتر reset می شود،BIOS  سیستم با عملکردی به نام POST به تست کردن سخت افزار سیستم شما می پردازد تا از درستی اتصال انواع device ها مطلع شود. در این صورت اگر سیستم با مشکلی مواجه شود، POST برای BIOS پیغام خطا می فرستد. این پیغام های مهم  در تعمیر مادربرد کامپیوتر لنوو را در زیر بررسی می کنیم؛

 

شناسایی انواع بوق های بایوس

 • هشت بوق :حافظه کارت ویدئو مشکل دارد.
 • نه بوق : ROM شما مشکل دارد. چیپ BIOS ROM روی motherboard دچار خطا است
 • ده بوق : CMOS مشکل دارد . چیزی روی motherboard مانع از فعل و انفعال با CMOS می شود و تعمیر مادربرد کامپیوتر لنوو را دچار اختلال می کند.
 • یازده بوق:کش در level 2 حافظه دچار مشکل شده است
 • یک بوق بلند و دو بوق کوتاه: سیستم ویدئویی مشکل دارد
 • یک بوق بلند سه بوق کوتاه : بازهم خطا در مورد ۶۴ k می باشد
 • یک بوق بلند هشت بوق کوتاه : عملکرد تست کردن خطا دارد
 • بوق مداوم : یا اشکال از RAM یا از ویدئو
 • یک بوق : اشکال از DRAM می باشد .
 • دو بوق: حافظه فاقد تعادل است . تساوی گردش در حافظه به درستی کار نمی کند
 • سه بوق: ۶۴ کیلو بایت مورد نیاز برای شروع و راه اندازی سیستم در دسترس نیست که این هم به RAM بر می گردد
 • چهار بوق: تایمر سیستم شما با مشکل مواجه شده است که مانع از درستی همزمان عملکرد motherboard و تعمیر مادربرد کامپیوتر لنوو می شود
 • پنج بوق : CPU با مشکل مواجه است
 • شش بوق: ورودی A20/Keyboard کنترلر آن با مشکل مواجه است. IC کنترل کننده keyboard با مشکل مواجه شده است و مانع از ورودیه A20 برای سوییچ کردن پردازنده می شود
 • هفت بوق:حافظه مجازی Virtual با مشکل مواجه است

 

آیا مادربرد لپ تاپ قابل تعمیر است؟

صادقانه بگوییم، بله، تا حدودی. در واقع تعمیر مادربرد لپ تاپ یکی از ماهرانه ترین کارهایی است که ما هر روز در نمایندگی لپ تاپ لنوو انجام می دهیم. بله، مادربردها به عنوان یک قطعه سخت افزاری، بالاترین میزان خرابی را در مقایسه با میزان خرابی سایر قطعات سخت افزاری دارند. به عنوان یک مرکز تعمیر مادربرد لپ تاپ قابل اعتماد، ما هر روز با مشکل مادربرد لپ تاپ از سوی مشتریان خود مواجه می شویم. نه تنها تعمیر، بلکه کار تعویض مادربرد لپ تاپ نیز یکی از بخش های عمده آن را به خود اختصاص می دهد.

از نظر آماری، میزان خرابی مادربرد، در سطح جهانی، حدود 2.1٪ است (مرجع داده ها: Puget). یعنی اینکه از هر 49 مادربردی که در هر شرکت سخت‌افزاری تولید می‌شود، یک مورد قبل از عمر تخمینی‌اش از کار می‌افتد. و

 

دلایل خرابی مادربرد لپ تاپ چیست؟

دلایل زیادی وجود دارد. تعداد زیادی دلیل بزرگ و کوچک وجود دارد که یک مادربرد CPU، کانال‌های HDD/SSD، پانل‌های RAM سیستم، فن، کنترل‌کننده‌های شبکه، تراشه‌های صوتی، پورت‌های USB مختلف، کانال‌های GPU و دریایی از دستگاه‌های نصب سطحی را در خود جای داده است. اگر هر یک از اینها خراب شود، بدون توجه به اینکه قطعات سخت افزاری دیگر چقدر بادوام و گران هستند، کل سیستم از بین می رود. ظرافت اجزای سازنده باعث می شود تعمیر مادربرد لپ تاپ به روشی سخت و پیچیده تبدیل شود. اما ممکن است همچنان بحث کنید، آیا مادربرد لپ تاپ قابل تعمیر است یا خیر، و ما در این مورد باز هم نظر مثبتی خواهیم داشت. بیایید در اینجا چند ایده به شما بدهیم. هنگامی که برخی از قطعات کوچک آسیب می بینند، مثلاً یک یا دو خازن، می توانیم آنها را برداریم و تعدادی جدید را لحیم کنیم تا مانند قبل عمل کند. اگر مشکل مادربرد لپ تاپ مربوط به لحیم کاری بد یا اتصال بد یا مقدار کمی تراشه ذوب شده باشد، تشخیص آنها و استفاده از ابزارهای مناسب در اندازه گیری دقیق نیاز به مهارت کامل در زمینه تعمیر مادربرد لپ تاپ دارد که کاربران ما در اینجا آن را قابل ستایش می دانند. 

 

مرکز تعمیر کامپیوتر لنوو

ما در مرکز تعمیر کامپیوتر لنوو همواره با عیب یابی صحیح دستگاه قادر هستیم بهترین نتیجه را برای کاربران کامپیوتر لنوو به ثمر برسانیم. تکنسین های این مرکز با استفاده از تجهیزات مدرن تعمیرات مادربرد این توانایی را دارند که پیچیده ترین مشکلات را نیز حل کنند و دستگاهی سالم و بی عیب به مشتری تحویل دهند.

 

نمایندگی لنوو

نمایندگی لنوو در راستای ارائه برترین خدمات فروش و تعمیرات لنوو، کادری مجرب از میان زبده‌ترین مهندسان این حوزه را به کار گرفته و در تلاش است تا بالاترین سطح کیفی خدمات را به شما هموطنان گرامی ارائه نماید. نمایندگی لنوو یکی از مراکز رسمی موجود در کشور می‌باشد که بر اساس استانداردهای روز دنیا در دو حوزه‌ی مرتبط با تولیدات کمپانی لنوو فعالیت دارد؛ حوزه‌یِ نخستِ این فعالیت، فروش و عرضه‌ی محصولات لنوو  و دیگری ارائه‌ی سرویس‌ها و خدمات پس از فروش محصولات این شرکت می‌باشد.

لنوو در ایران نامی است که در قیاس با دیگر برندهای موجود در بازار، افراد کمتری با آن آشنایی دارند؛ به‌عبارتی دیگر این نام در ایران همانند برندهای سامسونگ، سونی، ایسر و… شناخته شده نیست و حتی گاهی برخی به اشتباه آن را جزو برندهای دست‌پایین به شمار می‌آورند. اگر شما نیز چنین تصوراتی در مورد برند لنوو دارید بهتر است تمامی آن‌ها را کنار بگذارید؛ بد نیست بدانید که برند لنوو در شمار چهار شرکت برتر تولید کننده لپ‌ تاپ است و لپ ‌تاپ ‌های این شرکت به دارا بودن ظاهر و ابعادی عالی، کانفینگ فوق‌العاده و البته قیمت مناسب شناخته شده‌اند.

 

 • 02145102
 • شنبه تا چهارشنبه: 8 تا 21 و پنجشنبه: 8 تا 15